70% українців вважають важливим критикувати помилки влади – опитування КМІС

Джерело: Київський міжнародний інститут соціології (КМІС)

За результатами опитування Київського міжнародного інституту соціології, 70% українців вважають важливим критикувати можливі хибні рішення влади, а наполягають на уникненні будь-яких суперечок – 25%.

Натомість у травні 2022 року ситуація була протилежною – більшість українців надавали перевагу уникненню взагалі будь-яких суперечок. Тоді 68% вважали, що всі суперечки слід відкласти, а наполягали на допустимості критики – 26%.

Скріншот: КМІС

Зокрема, у всіх регіонах України більшість населення вважає, що і зараз є сенс у тому, щоб критикувати можливі помилкові та неправильні дії влади.

Скріншот: КМІС

Виконавчий директор КМІС Антон Грушецький зазначив, що, вочевидь, найбільшим фактором таких змін настроїв, коли 70% уже вважають доцільною критику, є питання корупції, і українці не хочуть замовчувати її. Разом з цим, за його словами, як раніше показували результати опитування КМІС, 59% все-таки бачать позитивні зрушення у боротьбі з корупцією.

Крім цього, запит на єднання зберігає свою потужність, українці – проти чвар і конфліктів. Певна критика населенням не призводить до бажання негайних змін шляхом виборів (за останніми даними КМІС – 81% проти проведення виборів).

“Пріоритетом лишається перемога. Відповідно, це запитання відображає більшою мірою доцільність саме конструктивної критики можливих хибних дій влади. Українці хочуть конструктивних пропозицій, які б виправляли наявні хиби і які б наближали Україну до перемоги”, – пояснив Антон Грушецький.

Станом на 22:00 в суботу, 22 листопада, кількість бойових зіткнень на фронті з початку доби збільшилась до 187.

ЗМІ Німеччини оприлюднили 1000-сторінковий документ “Operations Plan Germany”, в якому детально описано, як країна планує відповісти на війну з Росією. 

Протягом дня, 22 листопада, армія РФ здійснила 55 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Загалом зафіксовано 127 вибухів. 

В Хмельницькому обласному ТЦК та СП повідомили, що чоловік намагався дати хабар їхнім військовослужбовцям, а коли ті відмовились, застосував проти них сльозогінний газ.

За даними Міністерства оборони США, численні ядерні супротивники кидають виклик безпеці США, їх союзників і партнерів. Тому відомство оголосило про коригування своєї стратегії ядерного стримування.