РФ закликала Казахстан до «інтеграційного партнерства»: Путін пообіцяв Токаєву АЕС

Джерело: The Moscow Times

Росія потребує “інтеграційного партнерства” з Казахстаном і навіть готова побудувати в республіці першу атомну електростанцію. Про це глава РФ Володимир Путін заявив 8 листопада – за день до початку офіційного візиту до Казахстану, де російський президент намагатиметься переконати Касим-Жомарта Токаєва в необхідності співпрацювати з РФ в умовах санкцій Заходу.

Після початку війни РФ проти України Токаєв відмовився визнати анексію окупованих Росією регіонів, критикував російських держпропагандистів, а також пішов на зближення з Євросоюзом і НАТО, домовившись обмінюватися розвідданими із Туреччиною та розпочавши постачання нафти до Німеччини.

Читайте також: Рішення Казахстану дотримуватися санкційного режиму проти РФ свідчить про послаблення влади Путіна в регіоні – експерт

Наприкінці жовтня Токаєв домовився з президентом Франції Емманюелем Макроном про постачання урану французьким АЕС, а також пообіцяв збільшити нафтовий експорт та розвивати торговий коридор Китай – ЄС в обхід Росії.

Влада Казахстану розглядає питання будівництва атомної електростанції на своїй території. Якщо приймуть рішення про реалізацію цього проєкту, російська компанія „Росатом“ готова розробити відповідний проєкт із використанням найпередовіших технологій, – заявив президент РФ, додавши, що АЕС “надасть потужного імпульсу соціально-економічному розвитку країни”.

Візит Путіна до Казахстану відбудеться через кілька тижнів після того, як Астану відвідали канцлер ФРН Олаф Шольц, а слідом за ним – Макрон. Першому Токаєв пообіцяв дотримання санкцій проти Росії, а другому – співробітництво в енергетиці.

Міністр закордонних справ Андрій Сибіга повідомив, що Україна висилає двох угорських дипломатів у відповідь на дії Угорщини.

Керівник Офісу президента Андрій Єрмак повідомив, що з тимчасово окупованих територій України вдалося ще дев’ятьох дітей.

Японський OSINT-аналітик AS22 помітив, що російські війська розгортають на Далекому Сході макети систем протиповітряної оборони С-300/400, щоб замінити реальні підрозділи, передислоковані в європейську частину Росії, зберігаючи видимість присутності ППО в найвіддаленіших регіонах.

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Європейський Союз офіційно оголосив про намір виділити майже 1,9 мільярда євро на військову підтримку України.

У Дніпрі суд виніс вирок жінці, яка намагалася продати свого дворічного сина за мільйон гривень.