У Чорному морі росіяни утримують три кораблі, ракетоносії відсутні – ВМС ЗСУ

Джерело: ВМС ЗСУ
Станом на ранок 11 листопада у Чорному морі російські окупанти утримують на бойовому чергуванні три кораблі, носії крилатих ракет “Калібр” – відсутні.
Тим часом, у Середземному морі на бойовому чергуванні – один ворожий корабель, ракетоносії також відсутні.
Натомість в Азовському морі на бойовому чергуванні також один ворожий корабель, носіїв крилатих ракет “Калібр” немає.
За добу, в інтересах РФ, прохід Керч-Єнікальською протокою здійснили:
- до Азовського моря – 10 суден, з них 6 рухались з протоки Босфор;
- до Чорного моря – 11 суден, з них 5 продовжило рух у напрямку протоки Босфор.
У ВМС ЗСУ зазначили, що РФ продовжує порушувати Міжнародну конвенцію з охорони людського життя на морі 1974 р. (SOLAS), вимикаючи системи автоматичної ідентифікації (AIS).
- Ввечері, 4 листопада, Збройні Сили України підтвердили, що завдали успішних ударів по морській та портовій інфраструктурі суднобудівного заводу “Залив” в тимчасово окупованому Криму в Керчі.
- У ГУР зазначають, що в результаті проведеної дорозвідки в районі бухти Вузька на території тимчасово окупованого Криму відомо, що після атаки надводних ударних дронів малі десантні кораблі ЧФ РФ повністю знищено.
Голова європейської дипломатії Кая Каллас привітала тверду позицію президента США Дональда Трампа щодо Росії, втім, розкритикувала ультиматум у 50 днів, оскільки росіяни продовжують неспровоковане вторгнення. Вона також закликала США підкріпити санкції військовою підтримкою України.
Ввечері 14 липня президент Володимир Зеленський провів розмову з главою Білого дому Дональдом Трампом. Сторони зокремо обговорили зміцнення українських позицій для досягнення миру.
Президент Володимир Зеленський, наголосивши на пріоритетності розвитку власного виробництва в Україні, підтвердив намір призначити нинішнього главу уряду Дениса Шмигаля новим очільником Міноборони.
Президент США Дональд Трамп 14 липня оголосив про різке збільшення збройових постачань країнам НАТО у межах нового плану озброєння України. Угода передбачає постачання ракет, засобів ППО та артилерійських снарядів, котрі зрештою мають спорядити Києву.
14 липня під час зустрічі з генсеком НАТО Марком Рубіо, президент США Дональд Трамп заявив, що збирається надсилати “найсучаснішу зброю” Альянсу, котрий зможе передати її Україні.