Жителя Харкова засудили до довічного ув’язнення через коригування ударів РФ по місту

Джерело: Харківська обласна прокуратура

У Харкові у держзраді визнали винним чоловіка, який навів російські ракети на головний офіс фірми ХАДО та інші цивільні будівлі. 28 лютого 2022 року він надіслав кураторці у Москві координати Харківської обласної державної адміністрації.

За даними слідства, 38-річний чоловік збирав інформацію про ЗСУ та інфраструктуру у Харкові протягом лютого-квітня 2022 року. Харків’янин передавав розвіддані двом жінкам через заборонену в Україні соцмережу. Вони, своєю чергою, працювали на російські спецслужби.

Фото: Харківська обласна прокуратура

Одна з цих жінок нині проживає у Москві, а у 2014 році перебувала на окупованій території в Донецькій області, де проходила службу у лавах так званої “ДНР” медсестрою. Інша мешкає у Санкт-Петербурзі і є очільницею проросійської організації “Спасём Донбасс”.

Після того, як чоловік надсилав їм дані про будівлі у Харкові, по них  здійснила удари армія РФ.

Фото: Харківська обласна прокуратура

Також житель Харкова у соцмережах заперечував агресію РФ проти України та схвалював дії військових держави-агресора. Він поширив публікацію з проросійською пропагандою про те, що “у м. Мерефа американськими вченими проводяться випробування небезпечних біологічних препаратів на пацієнтах”.

За результатами обшуку у чоловіка виявили комп’ютерну техніку, карабін моделі “Форт-202”, набої до пістолета та корпус гранати, які він незаконно придбав і зберігав у себе вдома.

Фото: Харківська обласна прокуратура

Під час слідства він постійно змінював версії, але свою вину не визнав. За його словами, він нічого не знає та жодної інформації до Росії не передавав.

Утім, чоловіку присудили довічне позбавлення волі з конфіскацією майна. Його визнали винним у державній зраді, у поширенні матеріалів, у яких міститься виправдовування збройної агресії РФ проти України, у незаконному перероблюванні вогнепальної зброї, у зберіганні вогнепальної зброї без передбаченого законом дозволу, у придбанні, носінні зберіганні боєприпасів без передбаченого законом дозволу, а також у зберіганні вибухових речовин без передбаченого законом дозволу (ч. 2 ст. 111, ч. 2 ст. 436-2, ч. 1 ст. 263-1, ч. 1 ст. 263 КК України).

Фото: Харківська обласна прокуратура

Нині триває строк на апеляційне оскарження рішення.

Фото: Харківська обласна прокуратура

Фото: Харківська обласна прокуратура

Фото: Харківська обласна прокуратура

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 19 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 107 бойових зіткнень.

Президент України Володимир Зеленський повідомив, що українські військові просунулись та збільшили зону контролю на Білгородщині.

У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.

17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.

В Україні розробили довідник з інструкцією впровадження загальнонаціональної хвилини мовчання для громад.