Франція видала міжнародний ордер на арешт Башара Асада за використання хімічної зброї

Джерело: Deutsche Welle 

15 листопада суд у Франції видав міжнародний ордер на арешт президента Сирії Башара Асада, його брата Махера Асада та ще двох сирійських генералів у зв’язку з використанням у Сирії забороненої хімічної зброї проти цивільного населення.

Видачі ордерів, пов’язаних зі звинуваченнями у пособництві при скоєнні злочинів проти людяності та у воєнних злочинах, передувало розслідування атак з використанням хімічної зброї у місті Дума та у Східній Гуті у серпні 2013 року, внаслідок якої загинуло понад 1000 осіб. Розслідування ведеться у Франції з 2021 року.

Як зауважив засновник Сирійського центру ЗМІ та свободи слова (SCM) Мазен Дарвіш, який і подав позов до суду, “це перший випадок видачі міжнародного ордера на арешт у зв’язку із застосуванням хімзброї в Гуті в 2013 році”.

Крім того, вперше міжнародний ордер на арешт видано щодо глави сирійської держави, який відповів на протести, що почалися у 2011 році, жорстким придушенням. ООН прирівняла дії режиму Асада до воєнних злочинів.

Спільне розслідування ООН та Організації із заборони хімічної зброї показало, що сирійські урядові сили під час громадянської війни також кілька разів застосовували як зброю хлор.

В Україні з’явилися нові боєприпаси, що дозволяють ефективно боротися з дронами за допомогою стандартних автоматів. Оборонний кластер Brave1 ініціював розробку антидронових набоїв, що в рази підвищують шанси військових уразити рухому ціль.

У тимчасово окупованому Криму за перше півріччя 2025 року правозахисники зафіксували 65 затримань, зокрема 15 – щодо представників корінного кримськотатарського народу. За аналогічний період 2024 року підтвердили 71 випадок (21), а у 2023 – 101 (66).

На Херсонщині зібрали перші 500 т кавунів попри систематичні дронові атаки росіян.

Міський голова Харкова Ігор Терехов повідомив, що Світовий банк скерує місту більш як 33 мільйони доларів на розвиток енергетичної інфраструктури на тлі регулярних російських обстрілів.

Головне управління розвідки Міністерства оборони повідомило, що Росія нарощує вплив на інформаційний простір Африканського континенту, використовуючи ресурси державних ЗМІ — зокрема, агентства ТАСС і телеканалу RT.