«Стерті з лиця землі»: у Києві відкрили виставку про українські міста, зруйновані війною
Джерело: Міністерство культури та інформаційної політики України
Сьогодні, 15 листопада, у Києві відкрили вуличну фотовиставку про українські міста, зруйновані внаслідок повномасштабної війни Росії проти України.
Відтак, на Контрактовій площі Український інститут національної пам’яті презентував фотовиставку “Стерті з лиця землі”, де зафіксовано населені пункти України, які зазнали найбільших руйнувань внаслідок повномасштабного вторгнення. Зокрема, Попасна, Мар’їнка, Соледар і Бахмут.
“Створюючи цю виставку, ми хочемо нагадати українському суспільству і світові про злочини, які вчиняються на українській землі”, – зазначив в. о. голови Українського інституту національної пам’яті Володимир Тиліщак.
Він зауважив, що зруйнованих населених пунктів з плином війни ставатиме тільки більше й наголосив, що завдання українців – допомагати Збройним силам зупинити злочини Російської Федерації.
Внаслідок бойових дій, ракетних, бомбових та артилерійських обстрілів і тактики “випаленої землі”, яку свідомо використовує Росія, кількість повністю чи майже повністю знищених міст і сіл обчислюється вже десятками. Частина з них розташована на тимчасово окупованій території, тож після деокупації ситуація може виявитися ще трагічнішою.
Фотоматеріали для виставки надали воєнні фотографи Костянтин і Влада Ліберови, пресслужби 93-ї окремої механізованої бригади “Холодний Яр”, 56-ї окремої мотопіхотної Маріупольської бригади, 72-ї окремої механізованої бригади імені Чорних Запорожців, а також фотокореспонденти українських медіа.
“До повномасштабного вторгнення ми займалися весільними фотозйомками та навчали фотографувати інших людей. Зараз ми їздимо по фронту і дивимось на весь цей жах. Більшість фотографій зроблено за останні пів року. Ми хочемо, щоб пам’ять про всі ці жахіття зберігалась”, – сказав фотограф Костянтин Ліберов.
- У Києві відкрилась мультимедійна історична виставка “[Не]знищен[н]і“, присвячена репресіям проти української інтелігенції початку ХХ століття.
- 14 вересня у виставковому центрі на території Національного музею історії України у Другій світовій війні в експозиції “Україна – розп’яття” відкрилась виставка матеріалів, що свідчать про злочини Росії проти українських журналістів.
- 1 серпня, до річниці початку битви за Бахмут у Бабиному Яру відкрилася виставка “Бахмут – обличчя геноциду 1942-2022”.
Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець звернувся до Генерального штабу ЗСУ та Військової служби правопорядку з проханням перевірити інформацію про знущання з військовослужбовців 211-ї понтонно-мостової бригади Сил підтримки ЗСУ.
Члени Ініціативної групи “Першого грудня” – Ольга Айвазовська, Олександра Гнатюк, Володимир Єрмоленко, Євген Захаров, Йосиф Зісельс, Мирослав Маринович, Олександра Матвійчук і Ярослав Яцків – представили суспільству свої міркування щодо ключових цінностей у період війни.
Норвегія спрямує 2,7 мільярда норвезьких крон (близько $242 млн) на зміцнення військово-морських сил України. Кошти будуть використані на захист цивільного населення, розмінування, навчання українських військових і протидію атакам у Чорному морі.
Міністри закордонних справ країн Європейського Союзу ухвалили 15-й пакет санкцій, спрямований на послаблення військово-промислового комплексу Росії. До санкційного списку включено 54 особи та 30 організацій із Росії, Китаю та Північної Кореї.
Студія “Квартал 95” опублікувала анонс новорічного шоу, показавши карту України без Криму. Згодом ролик замінили “збільшивши контрастність, щоб Крим побачили всі”.