«Бахмут – обличчя геноциду 1942-2022»: у Києві в Бабиному Яру відкрилася виставка

Джерело: Міністерство культури та інформаційної політики України.

Сьогодні, 1 серпня, до річниці початку битви за Бахмут у Бабиному Яру відкрилася виставка “Бахмут – обличчя геноциду 1942-2022”.

Експозиція “Бахмут – обличчя геноциду 1942-2022” містить у собі спогади свідків подій 1941-43 років та архіви Бахмутського краєзнавчого музею, відео та артінсталяції Михайла Алексеєнка, документальні фото Бахмута 2022-2023 років Костянтина і Влади Ліберових, Сергія Коровайного, Андрія Дубчака та Георгія Іванченка, а також роботи Клеменса фон Ведемеєра, в основі яких – хроніка капітана Вермахту Фрайхера Гаральда фон Віінґгофф-Ріша.

Виставка триватиме з 1 по 31 серпня 2023 року у виставковому центрі “Жива пам’ять”, за адресою Бабин Яр, вул. Юрія Іллєнка, 46А. Графік роботи: понеділок – п’ятниця 10:00-19:00, субота-неділя – 11:00–18:00. Вхід безоплатний.

Зображення: Мінкульт

У Мінкульті зазначили, що Бахмут став місцем двох геноцидів, між якими – 80 років, вчинених нацистською Німеччиною та сучасною Росією.

У січні 1942 року понад 3000 євреїв та інших мешканців Бахмута було ув’язнено в підвалі колишньої будівлі НКВС. Протягом кількох днів люди перебували там без їжі та води, а потім частину розстріляли, а решту – живцем замурували в покинутій штольні алебастрової шахти.

Зображення: Мінкульт

1 серпня 2022 року Міністерство оборони РФ оголосило про початок наземної операції в Бахмуті. Відтоді минув рік, зараз за майже повністю зруйноване росіянами місто тривають запеклі бої.

У відомстві наголосили, що тисячі розбомблених будинків, десятки тисяч скалічених душ мешканців Бахмута, які змушені були втікати з міста – це обличчя нового геноциду на українській землі.

Зображення: Мінкульт

Генерал-лейтенант Олександр Павлюк, командувач Сухопутних військ Збройних Сил України, повідомив, що за тиждень з 18 по 24 липня підрозділи РЕБ зірвали майже 8 тисяч завдань ворога із застосування розвідувальних БпЛА та FPV-дронів.

Станом на 22:00 в п’ятницю, 26 липня, від початку доби по всій лінії фронту кількість бойових зіткнень збільшилась до 107.

Румунія заявила, що виявила на своїй території фрагменти російських безпілотників, проте в НАТО стверджують, що не бачать ознак навмисного нападу на територію Альянсу.

Лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко привіз українським захисникам на Харківщину нову партію техніки, зокрема дрони, системи радіоелектронної боротьби, командно-штабні машини та техніку для будівництва фортифікацій.

Протягом дня, 26 липня, армія РФ здійснила 16 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Загалом зафіксовано 69 вибухів.