«Бахмут – обличчя геноциду 1942-2022»: у Києві в Бабиному Яру відкрилася виставка

Джерело: Міністерство культури та інформаційної політики України.

Сьогодні, 1 серпня, до річниці початку битви за Бахмут у Бабиному Яру відкрилася виставка “Бахмут – обличчя геноциду 1942-2022”.

Експозиція “Бахмут – обличчя геноциду 1942-2022” містить у собі спогади свідків подій 1941-43 років та архіви Бахмутського краєзнавчого музею, відео та артінсталяції Михайла Алексеєнка, документальні фото Бахмута 2022-2023 років Костянтина і Влади Ліберових, Сергія Коровайного, Андрія Дубчака та Георгія Іванченка, а також роботи Клеменса фон Ведемеєра, в основі яких – хроніка капітана Вермахту Фрайхера Гаральда фон Віінґгофф-Ріша.

Виставка триватиме з 1 по 31 серпня 2023 року у виставковому центрі “Жива пам’ять”, за адресою Бабин Яр, вул. Юрія Іллєнка, 46А. Графік роботи: понеділок – п’ятниця 10:00-19:00, субота-неділя – 11:00–18:00. Вхід безоплатний.

Зображення: Мінкульт

У Мінкульті зазначили, що Бахмут став місцем двох геноцидів, між якими – 80 років, вчинених нацистською Німеччиною та сучасною Росією.

У січні 1942 року понад 3000 євреїв та інших мешканців Бахмута було ув’язнено в підвалі колишньої будівлі НКВС. Протягом кількох днів люди перебували там без їжі та води, а потім частину розстріляли, а решту – живцем замурували в покинутій штольні алебастрової шахти.

Зображення: Мінкульт

1 серпня 2022 року Міністерство оборони РФ оголосило про початок наземної операції в Бахмуті. Відтоді минув рік, зараз за майже повністю зруйноване росіянами місто тривають запеклі бої.

У відомстві наголосили, що тисячі розбомблених будинків, десятки тисяч скалічених душ мешканців Бахмута, які змушені були втікати з міста – це обличчя нового геноциду на українській землі.

Зображення: Мінкульт

30 травня присяжні у Нью-Йорку ухвалили вердикт у кримінальній справі колишнього президента США Дональда Трампа.

30 травня прессекретарка російського МЗС Марія Захарова назвала “неприйнятними” плани США щодо подальшого стримування операцій тіньового флоту нафтових танкерів Росії. Вона поскаржилася, що перешкоджання російсько-китайській торгівлі є частиною “незаконної торговельної війни”.

У ніч на 31 травня російські війська вкотре обстріляли Харків. Міський голова Ігор Терехов повідомив про два “прильоти” у місті.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну інформацію станом на 22.30 30 травня щодо російського вторгнення. Оборонна операція наших військ триває. Найгарячішою залишається ситуація на Курахівському і Покровському напрямках.

Співзасновниця і голова громадської організації “Харківський кризовий інфоцентр” та головна редакторка проєкту “Накипіло” Олена Лептуга висловила претензії до пресслужби Офісу президента через нещодавно опубліковане відео на сторінці глави держави. Вона пояснила, що в описі до публікації не вказали справжнє авторство, а логотип їхнього медіа просто закрили.