Вимагав хабарі з призовників: у Сумах затримано інспектора військової служби правопорядку

Джерело: Державне бюро розслідувань
У Сумах правоохоронці викрили інспектора військової служби правопорядку, який вимагав хабарі у понад 10 тисяч доларів з призовників, обіцяючи допомогти їм ухилитися від служби.
Своїм “клієнтам” фігурант пояснював, що має зв’язки з потрібними людьми у місцевому військкоматі, відтак може домовитися про відстрочку чи навіть звільнення від призову. Перебуваючи у званні сержанта, він демонстрував замовником фейкове посвідчення капітана.
У середньому вартість своїх послуг зловмисник оцінював у понад 10 тисяч доларів.
Щоб убезпечити ухилянтів від отримання повісток на вулицях міста, він мав чисті бланки повісток з печатками, які він видавав чоловікам. Завдяки такій схемі, “клієнти” могли апелювати до працівників ТЦК та СП, що вони вже отримали повістку та як раз йдуть до військкомату.
Військовослужбовця затримано під час отримання 3 тисяч доларів.
Під час огляду в нього виявлено та вилучено два службові посвідчення: сержанта та підробне посвідчення армійського капітана.
Чоловіку повідомлено про підозру за пропозицію здійснити вплив за надання неправомірної вигоди та одержанні неправомірної вигоди за вплив на прийняття рішення особами, уповноваженими на виконання функцій держави, поєднане з вимаганням (ч. 3 ст. 369-2 КК України).
Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 8 років з конфіскацією майна.
Вирішується питання щодо обрання йому запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.
Слідчі ДБР встановлюють повне коло осіб причетних до оборудки, у тому числі перевіряється інформація відносно посадовців терцентру комплектування та соцпідтримки.
- У Чернівецькій області поліціянти викрили схему трансферу ухилянтів до Румунії.
- Служба безпеки України заблокувала ще 4 схеми ухилення від мобілізації та нелегального виїзду за кордон чоловіків призовного віку.
- На Одещині спільно Служба безпеки та Національна поліція припинили діяльність міжнародного злочинного угруповання, яке незаконно переправляло через кордон громадян призовного віку в автомобілях швидкої допомоги з медичним персоналом.
Європейський Союз скоригував критерії, за якими оцінюється можливість виключення російських олігархів із санкційних списків. Приводом для посилення стали спроби фігурантів обмежувальних списків оскаржити санкції в Суді Європейського Союзу, заявляючи про їхню “неправомірність”.
15 травня Верховна Рада проголосувала у першому читанні за основу законопроєкт про внесення змін до Закону України “Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства” стосовно скасування візових вимог для іноземців та осіб без громадянства, які є гуманітарними працівниками та волонтерами, на період дії воєнного стану.
Верховна Рада 15 травня підтримала законопроєкт №10355, котрим пропонують зменшити розмір пенсій для осіб, засуджених за злочини проти національної безпеки України.
Доходи Росії від нафти та газу у травні 2025 року впадуть на третину порівняно з аналогічним періодом торік — до 0,52 трлн рублів (близько $6,48 млрд). Це найнижчий показник із липня 2023 року, повідомляє Reuters з посиланням на власні підрахунки.
Канцлер Німеччини Фрідріх Мерц запевнив, що ФРН спільно з союзниками планує задіяти усі можливі інструменти тиску на Росію задля припинення вогню в Україні.