Сили ППО збили над Чорним морем ворожий БпЛА Mohajer-6

Джерело: Служба зв’язків з громадськістю повітряного командування “Південь”

21 листопада Сили ППО збили над Чорним морем іранський безпілотник Mohajer-6, який ворог спрямував на Одещину.

На Одещині, силами та засобами протиповітряної оборони повітряного командування “Південь” над морем знищено розвідувально-ударний БпЛА “Mohajer-6”, – зазначили у повідомленні.

Також раніше повідомлялося, що тактична авіація росіян протягом дня і ввечері завдала ракетних ударів з використанням ракет типу Х-31П.

Зауважимо, вночі російські окупанти завдали чергового удару по Україні, застосувавши 4 зенітні керовані ракети С-300, крилату ракету “Іскандер-К” та 11 ударних БпЛА типу “Shahed-136/131”. Силами та засобами протиповітряної оборони знищено крилату ракету “Іскандер-К” та 10 ударних БпЛА. Руйнувань та пошкоджень зазнали Центральна міська лікарня в місті Селидове Донецької області, будівля шахти “Котляревська” та інша цивільна інфраструктура.

Довідка. Mohajer-6, або Мохаджер-6 — безпілотний літальний апарат розвідки, спостереження, захоплення цілей і рекогностування, здатний нести корисне навантаження мультиспектрального спостереження та/або до чотирьох високоточних боєприпасів. Дальність польоту: 200 км.

Американсько-німецька компанія-розробник програмного забезпечення Auterion до кінця 2025 року спорядить Україні 33 тисячі “ударних систем” для БпЛА з штучним інтелектом, здатних обходити системи радіоелектронної боротьби та фізичні перешкоди – подібно до дронів на оптоволокні. 

Станом на 27 липня Силам оборони вдалося звільнити від російських військ село Кіндратівка Хотінської громади, що на Сумщині.

На Закарпатті затримали організатори схеми незаконного виїзду військовозобов’язаних за кордон, котрий намагався підкупити прикордонника 320 тисячами гривень.

27 липня президент Володимир Зеленський розповів про “предметну” розмову з главою Франції Емманюелем Макроном, зауваживши, що Париж готовий допомогти Україні профінансувати виробництво дронів.

Служба зовнішньої розвідки України відзначила, що після запровадження санкцій у 2022 році витрати Росії на транзит вантажів зросли, особливо на маршрутах до Калінінградської області, котра не має сухопутного сполучення з рештою російської території.