«Тиск з боку Telegram-каналів»: ІМІ та «ДМ» готують заяву до правоохоронних органів

Джерело: “Детектор медіа”

Анонімні Telegram-канали розповсюджують фейки про те, що “Детектор медіа” та Інститут масової інформації “спонсорують війну” і “платять рублями” російським сервісам. Своєю чергою, організації відкидають ці звинувачення та заявляють про тиск і перешкоджання журналістській діяльності.

Як розповіли у виданні, “кампанія очорнення” “ДМ” та ІМІ розпочалася з допису одного з фігурантів викривального дослідження Інституту масової інформації – анонімного Telegram-каналу “Батальйон “Монако”” (більше як 1 млн підписників) і розійшлася іншими анонімними Telegram-каналами, серед яких “Доброго вечора, ми з України” (більш ніж 0,5 млн), “Джокер” (160 тис.), а також її активно поширювала “Труха” (понад 2,5 млн підписників) і її регіональна мережа Telegram-каналів”.

За словами журналістів, ці канали поширюють фейк про те, що ніби “ДМ” “платить рублями” російським сервісам і “спонсорує війну”.

“При цьому чомусь використовують скриншот дослідження ІМІ про фейки та маніпуляції анонімних телеграм-каналів і помийок, що заробляють джинсою, рекламою азартних ігор і маніпулюють чутливими темами, як-от загрозою російських обстрілів”, – йдеться в матеріалі.

Згодом канал “Батальйон “Монако” опублікував “опитування”, в якому респондентам пропонувалося обрати спосіб “розправи” з “ДМ” та ІМІ, тоді як деякі анонімні коментатори пропонували ліквідувати ці організації, спалити їхні офіси тощо.

Водночас, як зауважили в ЗМІ, частина коментаторів стає на бік організацій та звинувачує Telegram-канал в наклепі.

Насправді ж, як розповіли журналісти, у своїх дослідженнях ІМІ використовував безкоштовний варіант сервісу TGStat, створеного росіянами, як допоміжний інструмент для аналізу. Ці дані використовувалися лише для визначення рейтингу Telegram-каналів в українському сегменті.

“ДМ” та ІМІ неодноразово публікували викривальні матеріали про роботу анонімних Telegram-каналів. Вони вбачають у розгорнутій кампанії цькування реакцію на їхню критику.

Організації анонсували підготовку заяви до правоохоронних органів. Окрім того, вони звертаються до президента України із закликом взяти на контроль справу розслідування тиску та залякування на адресу незалежних медіа.

“Ми звертаємося до Президента як до гаранта дотримання конституційних прав і свобод за ч. 1 ст. 102 Конституції України із закликом взяти на контроль справу розслідування тиску та залякування на адресу незалежних медіа, зареєстрованих згідно із законом”, – йдеться у повідомленні.

  • Співзасновник Monobank Олег Гороховський спростував повідомлення, яке опублікував Telegram-канал “Труха Днепр”, про блокування банківських карток для військовозобов’язаних.

Косатки, одні з найрозумніших морських істот, виявили дивну й досі не пояснену поведінку – вони приносять людям “подарунки” у вигляді їжі. Про це розповів морський біолог Джаред Тауерс, який зафіксував кілька подібних випадків у прибережних водах Канади.

Президент Володимир Зеленський заявив, що очікує наступного тижня розблокування закону про множинне громадянство – за його словами, він готовий підписати документ одразу після цього.

Акторка Кортні Кокс, відома за роллю Моніки в серіалі “Друзі”, опублікувала у соцмережах відео, в якому з гумором показала серію своїх “нікому не потрібних селфі”. У ролику – не глянцеві знімки, а кадри з алергією, почервонінням, прищами та моментами з повсякденного життя.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров зустрівся з лідером Північної Кореї Кім Чен Ином у прибережному місті Вонсан. Під час зустрічі він охарактеризував стосунки між країнами як “непереможне бойове братерство”, повідомило МЗС Росії.

Компанія Google додала до свого додатка Gemini AI функцію, яка дозволяє створювати відео зі статичних зображень. Тепер користувачі, які мають платну підписку, можуть завантажити фото, додати текстовий опис – і отримати 8-секундне відео. Інструмент працює на базі генератора Veo 3 і вже встиг стати популярним серед тих, хто хоче анімувати старі світлини, вигадати фантастичні сцени або змонтувати короткі візуальні історії з кількох частин.