У Росії фіксується зростання соціальної напруги – ГУР МОУ
Джерело: Головне управління розвідки Міноборони України
За даними українських розвідників у Росії фіксується зростання соціальної напруги у суспільстві. Зокрема мовиться про європейську частину РФ.
Зазначається, що погіршення ситуації у суспільстві констатують російські посадовці та представники спецслужб. про це вони повідомляють у закритих доповідях для вищого керівництва РФ.
За оцінками воєнної розвідки України, збільшення протестної активності російського населення виражається дедалі вищим невдоволенням війною проти України.
Також спостерігається погіршення криміногенної ситуації всередині РФ, яка спричинена втратою стабільних джерел доходу, труднощами у працевлаштуванні та “алкоголізацією” російського населення.
На посилення соціальної напруги на Росії також напряму впливають і високі темпи інфляції та підвищення цін на споживчі продукти.
- За інформацією української розвідка у Кремлі наказали посилити примусову видачу російських паспортів на ТОТ України. Причина – майбутні вибори президента РФ у березні 2024 року.
Європейський суд з прав людини визнав РФ винною у масових і системних порушеннях прав людини на окупованих територіях України, починаючи з 2014 року й до повномасштабного вторгнення 2022-го. Це перше в історії ЄСПЛ настільки масштабне рішення щодо міждержавної справи, що підтверджує відповідальність РФ за вбивства, катування, депортації, утиски свободи слова, релігії та освіти, викрадення дітей і збиття МН-17.
На Закарпатті прикордонники зупинили групу чоловіків, котрі планували незаконно перепливти річку Тиса до Угорщини з використанням автомобільних камер.
Канцлер Німеччини Фрідріх Мерц вважає, що можливості для мирного врегулювання війни Росії проти України більше не існує.
8 липня під час засідання кабінету міністрів президент США Дональд Трамп різко розкритикував главу РФ Володимира Путіна, звинувативши російського лідера у нісенітницях під час офіційних переговорів. За словами глави Білого дому, господар Кремля завжди здається “дуже милим”, проте його слова не мають жодного значення.
Суд у Великій Британії встановив, що Росія вербувала злочинців для терактів через соцмережі.