Наступного року уряд розширить інструменти підтримки бізнесу – Мінекономіки

Джерело: Міністерство економіки України

Міністерка економіки України Юлія Свириденко під час виступу на Export Credit Forum 2023 заявила, що у наступному році уряд розширить інструменти підтримки бізнесу, особливо переробної галузі, та залучення інвестицій в реальний сектор економіки.

 “Ми будемо стимулювати переробну промисловість, сприятимемо залученню інвестицій у реальний сектор і будемо посилювати несировинний експорт. Наш пріоритет — переорієнтація економіки із сировинної на переробну. Така сама трансформація має відбутись і в структурі експорту. Нині частка переробної промисловості становить близько 35%. Прагнути потрібно до 70–80%”, – наголосила Юлія Свириденко.

За її словами, у 2024 році уряд розширить програми підтримки бізнесу, в першу чергу того, що працює в переробній сфері та виготовляє продукцію з доданою вартістю.

Зокрема, продовжить діяти програма доступного кредитування під 5-7-9%, буде збільшено фінансування грантової програми для переробних підприємств, за якою можна отримати до 8 млн грн на розвиток, та програми мікрогрантів на започаткування або розширення власної справи.

Також наступного року уряд планує акцентувати на підтримці великих інвестиційних проєктів та розвитку індустріальних парків.

Крім того, міністерка нагадала про роботу щодо страхування воєнних ризиків, зокрема, українським Експортно-кредитним агентством, мандат якого нещодавно було розширено і воно тепер зможе страхувати інвестиції українських компаній. ЕКА також є частиною глобального механізму страхування суден, які експортують товари морем.

Також Юлія Свириденко зазначила, що зараз гостро стоїть питання щодо розблокування перевезень через західний кордон.

Відтак, за оперативними даними Держмитслужби, у листопаді обсяги експорту української продукції сягнули 9,2 млн тонн. На вантажний транспорт припало 783 тисячі тонн.

Найбільший обсяг експорту проходив через польський кордон — 282 тисячі тонн. І цей обсяг на 40% менше, ніж до того, як почали страйкувати польські перевізники. На деяких пунктах пропуску, таких як “Ягодин – Дорогуск», “Рава-Руська – Хребенне” експорт майже завмер, або впав удвічі.

На полігоні під Ульмом українські військові проходять курси першої допомоги на полі бою. Для навчання закупили п’ять силіконових інтерактивних манекенів Simman 3G plus. Ціна однієї штуки – 100 000 євро, маса – 80 кг. 

Фотографи Влада та Костянтин Ліберови оприлюднили світлини українських військових, котрі лиш нещодавно повернулися з російського полону. Виснажені, у російському полоні армійці втрачають по 20, 30, а дехто навіть 40 кг. Українська сторона дотримується Женевської конвенції і закликає світову спільноту примусити РФ до виконання міжнародних обов’язків.

Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв закликав канцлера Німеччини Олафа Шольца, котрий нині перебуває з візитом у країні, відмовитися від ідеї про те, що Росія може зазнати поразки на полі бою, і підтримати мирний план Китаю щодо України.

У НЕК “Укренерго” поінформували, що 17 вересня заходи обмеження споживання не прогнозуються. У компанії закликали споживати електроенергію ощадливо протягом всієї доби.

15 вересня відбувся останній день щорічної міжнародної виставки сучасного мистецтва viennacontemporary. Подія об’єднала провідних художників,…