У Києві затримали російського агента, який скоригував ракетний удар по КНУ iм. Шевченка

Джерело: Служба безпеки України

У Києві затримали агента ФСБ, який у 2022 році скерував ворожий ракетний удар на один із корпусів Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Ним виявився 40-річний мешканець столиці.

Слідство встановило, що саме за його координатами росіяни 31 грудня завдали ракетного удару по одному із корпусів університету. Також зловмисник проводив розвідку місць розташування особового складу та техніки ЗСУ в Києві та Житомирській області.

Фото: Служба безпеки України

Виявивши свою відданість окупантам, чоловік наприкінці минулого року оформив статус “волонтера” та виїхав до Росії через треті країни. Під час перетину кордону з РФ він звернувся до ФСБ із пропозицією співпрацювати. Для підтвердження своїх намірів він передав окупантам координати, де, за його словами, розташувався один із підрозділів ЗСУ.

Через декілька днів ЗС РФ здійснили повітряну атаку за цією “локацією”. Чоловіка доставили до Москви, де його підготували до роботи в Україні.

Йому обіцяли російське громадянство та “евакуацію” в разі потреби.

Фото: Служба безпеки України

Зловмисника зараз тримають під вартою. Йому повідомили про підозру за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану). Чоловіку загрожує довічне ув’язнення за державну зраду в умовах воєнного стану.

У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.

17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.

В Україні розробили довідник з інструкцією впровадження загальнонаціональної хвилини мовчання для громад.

Президент США Дональд Трамп зробив чергову заяву щодо глави Українською держави, відзначивши, що не є фанатом Володимира Зеленського.

Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у Силах оборони України дистанційно керовану самохідну броньовану платформу UNEX UGV українського виробництва для виконання завдань з логістики, евакуації, розмінування тощо.