СБУ затримала двох ділків, які планували продати російську «трофейну» зброю та вибухівку
Джерело: СБУ
Правоохоронці ліквідували ще два канали нелегального збуту зброї та боєприпасів у Рівненській та Івано-Франківській областях – зловмисники хотіли продати російську “трофейну” зброю та вибухівку.
Під час комплексних заходів затримано двох зловмисників, які намагалися продати криміналітету арсенал бойових засобів ураження.
Серед вилученого – детонуючий шнур із вибухівкою, протитанкове озброєння, бойові гранати та автомати “Калашникова” російського виробництва.
Зокрема, на Рівненщині затримано торгівця “трофейною” зброєю, яку він отримував через власні зв’язки з місць колишніх боїв у звільнених районах на сході та півдні України.
Одержані зразки російського озброєння він зберігав за місцем постійного проживання, а доставлення “товару” потенційним покупцям здійснював на власному авто.
При обшуках у затриманого вилучено:
- автомат “Калашникова” АК-12;
- 4 гранати типу Ф-1, РГО та РГН;
- понад пів тисячі набоїв до стрілецької зброї різного калібру.
Потрапляння зброї у незаконний обіг могло призвести до загострення криміногенної ситуації та розхитування внутрішньополітичної ситуації поблизу українсько-білоруського кордону.
На Прикарпатті викрито ще одного фігуранта – мешканця Коломиї, який намагався продати криміналітету три автомати АК-74 та пістолет “Стєчкіна” з набоями.
Крім того, під час обшуків у зловмисника виявлено майже 50 м детонуючого шнура з вибухівкою, бойові гранати, глушники до стрілецької зброї та бронебійні боєприпаси.
Увесь арсенал він зберігав у схроні, який облаштував у недобудованій споруді поблизу приватного будинку одного зі своїх родичів.
Наразі обом фігурантам повідомлено про підозру за ч. 1 ст. 263 Кримінального кодексу України (незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами). Вони перебувають під вартою.
За викритими фактами тривають розслідування для встановлення всіх обставин злочинів та притягнення винних до відповідальності. Зловмисникам загрожує до 7 років тюрми.
- У Києві детективи Бюро економічної безпеки викрили діяльність нелегального казино. Однак під час його обшуку працівники грального закладу, втікаючи від правоохоронців, проламали гіпсокартонну стіну до сусіднього кафе.
- Співробітники Служби безпеки викрили менеджерів російського олігарха Григоришина, які завдали збитків бюджету України на понад 43 мільйони гривень.
- За матеріалами Служби безпеки України, до 10 років ув’язнення заочно засудили російського пропагандиста та автора книги “Денацифікація України. Країна невивчених уроків” – Армена Гаспаряна.
Держсекретар США Марко Рубіо розпочинає поїздку до ОАЕ, Кувейту та Бахрейну на тлі переговорів Вашингтона з Тегераном щодо завершення війни на Близькому Сході. Однією з головних тем стане безпечний і вільний транзит через Ормузьку протоку.
Військові М’янми відповідальні за загибель щонайменше 702 цивільних протягом шести місяців виборчого періоду. Новий звіт ООН описує різке погіршення ситуації з правами людини в М’янмі на тлі контрольованих військовими виборів. Найбільшим джерелом руйнувань і жертв, за оцінкою організації, залишаються авіаудари.
Федеральний суд у Вашингтоні заблокував адміністрації Дональда Трампа використання оновленої імміграційної бази SAVE для перевірки виборчих списків штатів. Правозахисники попереджали, що така система може помилково позбавити права голосу законних виборців.
Верховний суд Іспанії засудив колишнього міністра транспорту Хосе Луїса Абалоса до 24 років ув’язнення у справі про корупцію під час закупівлі масок у пандемію COVID-19. Його колишній помічник Кольдо Гарсія отримав 19 років.
Група податкових експертів і колишніх посадовців IRS заявила в суді, що Міністерство юстиції США незаконно надало Дональду Трампу, його родині та бізнесу захист від податкових перевірок. На їхню думку, така домовленість може порушувати конституційну заборону на отримання президентом додаткової вигоди від держави.

