У США двоє єврейських студентів судитимуться з університетом через антисемітизм у кампусі

Джерело: CNN

Двоє єврейських студентів з Університету Пенсільванії подали позов про дискримінацію проти установи, стверджуючи, що вона “перетворилася на інкубаційну лабораторію для жорстокої антиєврейської ненависті, переслідувань і дискримінації”.

У своєму позові до окружного суду США Східного округу Пенсильванії студенти стверджують, що навчальний заклад порушує розділ VI Закону про громадянські права 1964 року, оскільки не бореться з “ворожим середовищем у своєму кампусі”, який “піддав позивачів та інших європейських студентів серйозному емоційному та фізичному ризику”.

Представник університету у коментарі виданню зазначив, що знає про позов, однак у них “не було можливості його розглянути”. Він додав, що незавершені судові справи вони не коментуватимуть.

У позові згадується кілька інцидентів у кампусі, вчинені до та після 7 жовтня (7 жовтня ХАМАС напав на Ізраїль – ред.) та наголошується, що університет не зміг забезпечити дотримання власної політики і захистити єврейських студентів.

Зазначається також, що після 7 жовтня низка осіб брали участь у переслідуваннях і насильстві щодо єврейських студентів, підтримуючи ХАМАС і засуджуючи військові дії Ізраїлю у відповідь на вторгнення.

Одна з позивачів повідомила, що 9 жовтня, проходячи територією кампусу в одязі, який ідентифікував її як єврейку та з зіркою Давида, вона натрапила на пропалестинський мітинг і один з протестувальників назвав її “брудною єврейкою”. Після цього інші учасники мітингу також почали глузувати з неї.

Більш того, у позові мовиться, що єврейські студенти також були змушені терпіти навмисні та цілеспрямовані приниження від викладачів.

“Університет випустив принаймні 7 правил, спрямованих на захист студентів від дискримінації, переслідування та залякувань. Однак твердження і заяви університету виявили неправдивими”, – мовиться у позові.

Студенти просять суд заборонити університету Пенсильванії встановлювати, підтримувати або виконувати правила, які “карають або дискримінують єврейських студентів”.

Також студенти наполягають на звільненні деканів, адміністраторів, професорів та інших співробітників закладу, які відповідальні за допуск антисемітських образ у навчальному закладі.

Окрім цього позивачі хочуть, аби студентів, які причетні до антисемітизму, відсторонили від навчання, щоб в університеті проводили навчання з антисемітизму та виплатили їм компенсацію.

У пʼятницю, 4 липня, президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з президентом США Дональдом Трампом. Лідери обговорили, зокрема, питання протиповітряної оборони та посилення захисту українського неба.

Поблизу Берліна перекинувся автобус компанії FlixBus, який їхав із Копенгагена до Відня. Він віз 54 пасажири, серед яких є й українці. Унаслідок аварії постраждала 31 людина, одна з них — у тяжкому стані.

Не тільки те, що ви їсте, а й коли саме – може мати серйозні наслідки для здоров’я. Останні дослідження вказують: вечеря після 19:00 – це не просто звичка, а потенційний шлях до діабету, ожиріння, поганого сну і навіть підвищеного ризику смерті.

Росія системно використовує заборонену хімічну зброю проти українських військових – про це заявили у Міноборони Нідерландів, посилаючись на розвіддані, зібрані спільно з Німеччиною.

Джиллі – собака породи малінуа, що все своє життя до початку повномасштабного вторгнення несла службу на КПП “Чонгар” – контрольно-пропускний пункт з тимчасово окупованим Кримом. Її власник Ден, прикордонник з Херсонщини, з малечку виховував та соціалізував Джиллі, навчав на пошук наркотичних засобів для роботи. 24 лютого, коли росіяни стрімко просувались на усіх напрямках, саме КПП “Чонгар” був першим взятим об’єктом. Наряд Дена з собакою після обстрілу не змогли провести успішну евакуацію і були в оточені. Військовослужбовців взяли в полон, Джиллі наказали відпустити. Тоді вони бачились востаннє.