Росіяни прагнуть перехопити ініціативу на фронті до президентських виборів в РФ – ISW

Джерело: Інститут вивчення війни

Російські армійці, ймовірно, розпочали наступальні операції на кількох ділянках фронту в період найскладнішої погоди осінньо-зимового сезону. У такий спосіб загарбники намагаються перехопити й утримати ініціативу до виборів президента Росії в березні 2024 року.

За даними аналітиків, окупанти ведуть наступальні дії вздовж більшої частини лінії фронту в Україні, зокрема вздовж кордону Харків-Луганська область, поблизу Бахмута та в напрямку Авдіївки. Окрім того, російські підрозділи здійснюють безперервні наземні атаки в західній Запорізькій області.

“Нинішній темп бойових дій на всій лінії фронту в Україні загалом узгоджується з постійною оцінкою ISW про те, що російські сили намагаються відновити ініціативу на театрі бойових дій щонайменше з середини листопада 2023 року”, – йдеться в огляді.

Зазначено, що останні офіційні заяви українських військових також вказують на те, що російським військам вдалося захопити ініціативу вздовж кордону Харків-Луганська область, поблизу Бахмута та вздовж осі Авдіївка-Донецьк, тоді як українські сили зберігають ініціативу в ключових районах півдня України.

При цьому фахівці наголосили, що російські бойовики доклали спільних зусиль, щоб відновити ініціативу і розпочати наступальні операції в період найскладніших погодних умов для механізованих наступальних операцій восени.

Як пояснили в ISW, росіяни, ймовірно, вирішили спробувати відновити ініціативу під час такої поганої погоди, тому що українські сили позбавили загарбників можливості відновити ініціативу та вести наступ у літній період, коли погода була набагато сприятливішою для військових операцій.

Занепокоєність Росії майбутнім українським контрнаступом ще до початку українського контрнаступу на початку червня 2023 року тримала російські сили на півдні України в першій половині 2023 року в обороні, позбавляючи їх можливості переслідувати наступальні можливості на півдні в цей період, йдеться в матеріалі.

Протягом останніх кількох тижнів росіяни продовжували наступальні операції вздовж кордону Харківсько-Луганської області, попри сніг, мороз і багнюку на сході України, і здійснювали безперервні наземні атаки в західній Запорізькій області.

Згідно з даними США, Росія втратила понад 4000 танків під час повномасштабної війни з Україною. Ця кількість майже дорівнює всьому танковому контингенту США, заявив Верховний головнокомандувач об’єднаними Збройними силами НАТО в Європі, генерал Кристофер Каволі на слуханнях у Комітеті з питань збройних сил Сенату США в Вашингтоні 3 квітня.

Внаслідок чергового російського обстрілу у Харкові збільшилася кількість загиблих та постраждалих осіб.

Головнокомандувач Об’єднаних збройних сил НАТО в Європі генерал Крістофер Каволі запевнив, що  Україна отримає додаткові винищувачі F-16, поки українські пілоти проходять навчання. 

Пізно ввечері російські війська вдарили по Харкову безпілотниками. Ворог завдав удару по Новобаварському районі. Відомо про загиблого та 29 постраждалих.

Після трьох років війни, коли стало очевидно, що російська армія не здатна зламати Україну. Однак, лідер РФ Володимир Путін продовжує відмовлятися від припинення вогню. Попри певні тактичні успіхи, як, наприклад, вибиття українців з Курської області, шанси на перемогу військовим шляхом у Росії залишаються мінімальними. Військові втрати і економічні труднощі вказують на наближення кінця війни, однак Путін не зупиняє агресію.