Під час холодного періоду ризик проблем з серцем може підвищитися

Джерело: The Washington Post

Холодна погода може стати однією з причин, чому підвищується ризик появи сердечних захворювань, наприклад, фібриляції передсердь або AFib. Деякі дослідження стверджують, що ризик AFib підвищується в холодну погоду, досягаючи піку в січні та лютому.

У довгостроковій перспективі, коли серце б’ється одну хвилину надто швидко, а в наступну – надто повільно, – це може спровокувати інсульт або інфаркт.

Що таке AFib та дослідження щодо нього

AFib – це нерегулярний серцевий ритм або ж аритмія. Під час цього верхні камери серця або передсердя б’ються хаотично, тобто не синхронно з нижніми камерами шлуночків. У такому випадку перекачується надто мало крові і надто повільно, тому електричні імпульси, які, зазвичай, циклічно проходять через ваше серце, можуть бути перервані.

Симптомами AFib можуть бути прискорене серцебиття, задишка, запаморочення або легке запаморочення, біль у грудях і втома. Вони можуть виникати на кілька хвилин або годин, бути періодичними або постійними. Проте приблизно від 10 до 40 відсотків людей з AFib не мають симптомів.

В одному з досліджень, проведеному у 2015 році за участю понад 125 000 пацієнтів і опублікованому в Journal of Atrial Fibrillation, виявили, що періодична фібриляція передсердь найчастіше виникає взимку та рідше влітку, найнижче знижуючись у липні.

Крім того, ризик інсульту в людей з AFib був на 19% вищим взимку, аніж влітку, і на 10% вищим, ніж навесні. Про це свідчать дані дослідження майже 290 000 пацієнтів, представлене Європейським товариством кардіологів. Загалом цей стан різко підвищує шанси зазнати інсульту, серцевої недостатності і навіть деменції.

Проте у дослідженні 2022 року, опублікованому в Журналі Американської кардіологічної асоціації, заявили, що частота шпиталізацій у зв’язку з AFib незначно змінюється залежно від сезону.

“Основними факторами ризику AFib є неконтрольований високий кров’яний тиск, ішемічна хвороба серця, апное уві сні, надмірна вага та ожиріння, сімейний анамнез розладу та споживання алкоголю (чим більше ви п’єте, тим вищі ризики – проблема досить серйозна, яка виникає наприкінці грудня – це можна називати “синдромом святкового серця)”, – йдеться у повідомленні.

Що рекомендують для профілактики

Зазначено, що корисними будуть здорова серцево-судинна дієта, 150 хвилин аеробних вправ на тиждень, обмежене вживання алкоголю та відмова від куріння. Як зазначив професор медицини Медичного центру Університету Дьюка та Інституту клінічних досліджень Дьюка та автор понад 550 рецензованих досліджень роботи про фібриляцію передсердь Джонатан Піччіні, ці кроки можуть бути “неймовірно потужними у зменшенні ризиків і симптомів”.

Вже лікування варіюється від ліків для контролю частоти серцевих скорочень і ритму. Серед них є  препарати для розрідження крові, електрична кардіоверсія та інші, які може призначити лише медичний фахівець.

Водночас AFib може знову повернутися до пацієнта через кілька років. Тому треба дотримуватися профілактичних порад і за необхідністю звертатися по допомогу.

Американський журналіст Такер Карлсон закликав позбавляти громадянства американців, які воювали на боці України або Ізраїлю.

Триває 1236-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад мільйон осіб.

Заступник директора ФБР Ден Бонжіно може подати у відставку через незгоду з позицією Міністерства юстиції США стосовно матеріалів справи засудженого за сексуальні злочини мільярдера Джеффрі Епштейна.

Міністерство юстиції США подало позов проти Каліфорнійського департаменту освіти через допуск трансгендерів до шкільних змагань у штаті.

Американські медики підтвердили смерть мешканця штату Аризона від легеневої чуми.