Згідно з опитуванням, європейці відкриті для вступу України в ЄС
Джерело: The Guardian
Опитування шести країн-членів ЄС для членів Європейської ради з міжнародних відносин (ECFR) виявило значну підтримку серед європейців до ідеї приєднання України до блоку, попри значні витрати та ризики.
Опитування виявило найбільшу підтримку вступу України в ЄС в Данії (50%) і Польщі (47%), думки приблизно розділилися в Румунії (32% “за”, 29% “проти”), Німеччині (37% “за”, 39% “проти”) і Франції (29% “за”, 35% “проти”), а в Австрії 52% були проти приєднання.
Проте 45% респондентів були стурбовані тим, що вступ України матиме негативний вплив на безпеку ЄС, а 25%, вважали, що це посилить лише її.
Багато європейців відповіли, що не бачать економічної вигоди від членства України в ЄС. Тоді як 43% респондентів у Польщі та 37% у Румунії заявили, що бачать позитивний вплив вступу України на економіку ЄС.
Опитування також виявило сильну опозицію щодо можливості приєднання Туреччини до блоку: 51% опитаних у шести країнах виступають проти цієї ідеї.
Респонденти також прохолодно висловилися щодо приєднання Албанії, Боснії та Герцеговини, Косово, Грузії, Молдови, Чорногорії, Північної Македонії та Сербії, з менш ніж 30% підтримкою спільного приєднання восьми країн.
- У п’ятницю, 17 листопада, уряд Угорщини розпочав опитування щодо підтримки України, включаючи питання чи блокувати подальшу допомогу Європейського Союзу до України, якщо блок не передасть заморожені кошти Угорщині.
- Згідно з новим опитуванням Gallup, понад 40 відсотків американців вважають, що США роблять “забагато”, щоб допомогти Україні захиститися від Росії.
- В рамках опитування Київського міжнародного інституту соціології українцям поставили запитання про те, які проблеми, окрім війни, їх найбільше турбують. 63% опитаних відповіли – корупція.
- Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) опублікував результати опитування, згідно з якими, 60% опитаних українців вважають, що справи в країні розвиваються в правильному напрямку, порівняно з 68% в травні 2022 року.
Триває 1236-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад мільйон осіб.
За оцінками аналітиків, російські комбіновані атаками дронами і ракетами спрямовані на підрив морального духу українців.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.