Навальний зник з російської колонії, в якій відбував ув’язнення

Джерело: АР

Ув’язненого російського опозиціонера Олексія Навального вивезли з колонії, де він відбував покарання. Нині місце його перебування невідоме.

Прессекретарка Навального Кіра Ярмиш розповіла, що у Мелехівській колонії їй повідомили, що він там більше не зареєстрований.

“Тепер ми повинні шукати його в кожній колонії суворого режиму. А їх близько 30 по всій Росії. Тому ми не знаємо, в якій з них ми його знайдемо”, – прокоментувала Ярмиш.

За її словами, “етапування ув’язненого може тривати тижнями або навіть місяцями, і ніхто не знатиме, де він”.

Примітно, що на початку цього року інший опозиціонер, Андрій Пивоваров також зник безвісти під час етапування. Зокрема його етапування із СІЗО Краснодарського краю на півдні Росії до виправної колонії на північному заході Карелії зайняло близько місяця.

Як пояснили у виданні, з моменту закінчення етапування співробітники в’язниці зобов’язані повідомити родичів або адвокатів протягом 10 днів про нове місцезнаходження ув’язненого. Утім, за словами Ярмиш, навряд чи можна очікувати, що у справі Навального будуть виконані ці правила. Прессекретарка переконана, що російська влада намагатиметься зберігати місцеперебування Навального в таємниці якомога довше.

За словами Ярмиш, зникнення Навального пов’язане з нещодавніми оголошеннями про вибори. Зокрема, Володимир Путін підтвердив наміри балотуватися на переобрання у березні наступного року.

“Я припускаю, що це було зроблено навмисне, щоб ізолювати Олексія в цей період, щоб він не міг жодним чином впливати на всі ці речі (президентські вибори – ред.), тому що всі розуміють – і Путін, звичайно, розуміє, що Олексій – його головний суперник, навіть незважаючи на те, що його немає у виборчому бюлетені”, – наголосила Ярмиш.

Відповідаючи на запитання, де знаходиться Навальний, речник Кремля Дмитро Пєсков відповів, що “у нас немає ні бажання, ні можливості відстежувати ув’язнених”.

Відомо, що Навального не було на кількох останніх судових засіданнях, на яких раніше він був присутній через відеозв’язок. Керівництво колонії пояснило відсутність технічними несправностями.

“Мабуть, вони вирішили, що їм було б розумніше відправити його якомога далі, тому що він все ще занадто гучний і надто присутній у публічному просторі”, – резюмувала Ярмиш.

За роки повномасштабної війни 67 українських священників, пасторів та монахів стали жертвами вбивств або катувань з боку російських окупантів. 620 релігійних об’єктів було знищено, більшість із них християнські.

Президент Володимир Зеленський, після доповіді головнокомандувача Збройних сил України Олександра Сирського, заявив, що так зване “великоднє перемир’я” Росії не поширюється на Курську та Бєлгородську області РФ, а також що обстріли на деяких інших фронтових напрямках не припинилися.

Увечері 19 квітня, після того, як Путін оголосив про так зване “великоднє перемир’я”, російські війська обстріляли кілька населених пунктів Херсонської області.

Після трьох років полону мати й син, Маргарита та Руслан Виноград, несподівано зустрілися під час сьогоднішнього обміну полоненими.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 19 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 107 бойових зіткнень.