У РФ транслювали промову глави МІ6, де він закликав шпигувати на користь Великої Британії
Джерело: АР
Глава МІ6 Річар Мур висловив подяку російському державному телеканалу за трансляцію його промови, в якій він закликав незадоволених владою росіян співпрацювати із британською розвідкою.
Як пояснили у виданні, у липні голова секретної розвідувальної служби Річард Мур виступив із промовою, в якій звертався до росіян, які стали жертвами “продажності, внутрішніх чвар та бездушної некомпетентності їхніх лідерів”, та закликав їх шпигувати на користь Великої Британії.
Пізніше, у вересні, другий за популярністю канал в Росії, “1-й канал”, показав годинну програму про Мура, включивши до неї перекладений ролик його заклику.
У понеділок, 11 грудня, Мур написав на свої сторінці в Х (раніше Twitter), що британська зовнішня розвідка шукала способи, як донести це повідомлення до цільової аудиторії в Росії.
“Чесно кажучи, ми замислювалися над тим, як краще поширювати моє повідомлення серед цільової аудиторії в Росії. Ми не очікували на допомогу від російських держЗМІ. Спасибі, люди! Рідко буває, що я можу ретвітнути!” – йдеться в дописі.
“Ми розглядатимемо їхні пропозиції допомоги з обережністю та професіоналізмом, якими славиться моя служба. Їхні секрети завжди будуть у безпеці з нами, і ми разом працюватимемо, щоб припинити кровопролиття”, – запевнив він тоді під час промови.
Ведучою програми стала Марія Бутіна, колишня російська шпигунка, засуджена як іноземний агент і депортована з Америки в 2019 році. Зараз вона є депутаткою від партії Путіна “Єдина Росія” та телеведучою.
Зокрема під час ефіру вона звинуватила Мура у використанні “дешевих методів вербування” та поставила під сумнів, чи він серйозно просить росіян “повестися на цю безсоромну провокацію”.
Своєю чергою, Марк Галеотті, експерт російських служб безпеки в Університетському коледжі Лондона назвав переклад і трансляцію коментарів Мура “досить серйозною помилкою”.
“Глядачі Бутіної, ймовірно, є тими людьми, якими зацікавилася б британська розвідка. Робота розвідки полягає в тому, щоб кидати крихти у воду і сподіватися, що хтось їх вхопить”, – прокоментував Галеотті, додавши, що він не виключає, що ця інформація принесе зиск.
Водночас вказано, що Бутіна повідомила на своїй сторінці в Telegram, що “шокована” тим, що керівник MI6 зацікавився її програмою, назвавши позицію керівника розвідки “відчайдушною” та “слабкою”.
Окрім того, вона поставила під сумнів компетентність МІ-6 самостійно перекласти свій контент з англійської на російську та передати його тим, кого вони вважають своєю аудиторією.
Відповідаючи на запитання, чи допомагала вона зовнішній розвідці Великої Британії поширити своє повідомлення росіянам, Бутіна сказала, що MI6 у програмі показана “неприємною та потворною” і зауважила, що після такої реклами ніхто точно не захоче стати британським шпигуном.
- США разом зі своїми союзниками намагаються використати “слабкі місця” у владі президента Росії Володимира Путіна, вербуючи російських високопосадовців для шпигунства на користь Заходу.
Косатки, одні з найрозумніших морських істот, виявили дивну й досі не пояснену поведінку – вони приносять людям “подарунки” у вигляді їжі. Про це розповів морський біолог Джаред Тауерс, який зафіксував кілька подібних випадків у прибережних водах Канади.
Президент Володимир Зеленський заявив, що очікує наступного тижня розблокування закону про множинне громадянство – за його словами, він готовий підписати документ одразу після цього.
Акторка Кортні Кокс, відома за роллю Моніки в серіалі “Друзі”, опублікувала у соцмережах відео, в якому з гумором показала серію своїх “нікому не потрібних селфі”. У ролику – не глянцеві знімки, а кадри з алергією, почервонінням, прищами та моментами з повсякденного життя.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров зустрівся з лідером Північної Кореї Кім Чен Ином у прибережному місті Вонсан. Під час зустрічі він охарактеризував стосунки між країнами як “непереможне бойове братерство”, повідомило МЗС Росії.
Компанія Google додала до свого додатка Gemini AI функцію, яка дозволяє створювати відео зі статичних зображень. Тепер користувачі, які мають платну підписку, можуть завантажити фото, додати текстовий опис – і отримати 8-секундне відео. Інструмент працює на базі генератора Veo 3 і вже встиг стати популярним серед тих, хто хоче анімувати старі світлини, вигадати фантастичні сцени або змонтувати короткі візуальні історії з кількох частин.