У ніч на 14 грудня українці зможуть побачити зорепад Гемініди

Джерело: NASA

У ніч на 14 грудня в Україні можна буде побачити зорепад зі 150 метеорів за годину. Саме тоді відбудеться пік метеорного потоку Гемініди.

Примітно, що метеорний потік буде видно майже з усієї території планети, хоча його активність переважно припадає на північну півкулю, де розташована Україна.

Як повідомляється, гемініди характеризуються яскравими метеорами, які спалахують у небі, коли невеликі небесні тіла згоряють в атмосфері Землі. Джерелом цих частинок є об’єкт 3200 Фаетон (3200 Phaethon), який знаходиться між астероїдами та кометами.

Найбільш вдалий час для спостереження за зірками, що падають, – о 2:00 ночі в ніч з 13 на 14 грудня. Метеори Гемінід – білі та яскраві, а деякі з них мають жовтуватий або зеленуватий відтінок. Швидкість падіння невисока – близько 35 кілометрів на секунду.

Косатки, одні з найрозумніших морських істот, виявили дивну й досі не пояснену поведінку – вони приносять людям “подарунки” у вигляді їжі. Про це розповів морський біолог Джаред Тауерс, який зафіксував кілька подібних випадків у прибережних водах Канади.

Президент Володимир Зеленський заявив, що очікує наступного тижня розблокування закону про множинне громадянство – за його словами, він готовий підписати документ одразу після цього.

Акторка Кортні Кокс, відома за роллю Моніки в серіалі “Друзі”, опублікувала у соцмережах відео, в якому з гумором показала серію своїх “нікому не потрібних селфі”. У ролику – не глянцеві знімки, а кадри з алергією, почервонінням, прищами та моментами з повсякденного життя.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров зустрівся з лідером Північної Кореї Кім Чен Ином у прибережному місті Вонсан. Під час зустрічі він охарактеризував стосунки між країнами як “непереможне бойове братерство”, повідомило МЗС Росії.

Компанія Google додала до свого додатка Gemini AI функцію, яка дозволяє створювати відео зі статичних зображень. Тепер користувачі, які мають платну підписку, можуть завантажити фото, додати текстовий опис – і отримати 8-секундне відео. Інструмент працює на базі генератора Veo 3 і вже встиг стати популярним серед тих, хто хоче анімувати старі світлини, вигадати фантастичні сцени або змонтувати короткі візуальні історії з кількох частин.