Україна і США обговорили нагальні кроки для пришвидшення зростання української економіки

Джерело: Мінекономіки

Україна та Сполучені Штати Америки обговорили першочергові кроки для пришвидшення економічного зростання української економіки.

Про це йшлось під час відеозустрічі команди Кабміну на чолі з прем’єр-міністром України Денисом Шмигалем зі спеціальною представницею США з економічного відновлення України Пенні Пріцкер за участі міністерки економіки України Юлії Свириденко та інших представників уряду.

“Разом вз колегами по Кабміну презентували американським колегам напрацьовані за координації Мінекономіки першочергові кроки для пришвидшення зростання української економіки. Для більш динамічного зростання ВВП наступного року ми маємо створити умови для залучення інвестицій, збільшення можливостей страхування воєнних ризиків, розширення шляхів вітчизняного експорту. Також обговорили створення спільних оборонних підприємств та конкретні проєкти в енергетичній галузі”, – розповіла міністерка економіки.

Відтак додала, що окремо сторони зупинились на обговоренні механізму компенсацій збитків, які спричинила агресія РФ, за рахунок заморожених російських активів. Передбачається, що відповідний механізм буде складатись із трьох складових – компенсаційних реєстрів, куди заноситься все зруйноване або пошкоджене росіянами майно, компенсаційної комісії та безпосередньо компенсаційного фонду.

“Під час зустрічі ми отримали детальний відгук по кожному пункту та визначили подальші дії. Вірю, що наші подальші спільні зусилля дадуть плідні результати”, – наголосила Юлія Свириденко.

Сторони також обговорили можливості посилення захисту українських портів та створенням демілітаризованої зони в Чорному морі заради відновлення морської торгівлі. У разі реалізації цих проєктів, експортні можливості для українського бізнесу збільшаться, що також має пришвидшити зростання української економіки.

Своєю чергою, американські партнери зацікавлені в підтримці економічних пріоритетів України за трьома основними напрямками. По-перше, мовиться про покращення ефективності роботи митниці, збирання податків та збільшенням можливостей для зернового експорту.

По-друге, Україні обіцяють підтримку у розвитку прибуткових секторів економіки, таких як оборона та енергетика, а також розглянути можливості використання заморожених російських активів.

Третій напрямок стосується підтримки приватного сектору економіки та повернення українців додому.

На полігоні під Ульмом українські військові проходять курси першої допомоги на полі бою. Для навчання закупили п’ять силіконових інтерактивних манекенів Simman 3G plus. Ціна однієї штуки – 100 000 євро, маса – 80 кг. 

Фотографи Влада та Костянтин Ліберови оприлюднили світлини українських військових, котрі лиш нещодавно повернулися з російського полону. Виснажені, у російському полоні армійці втрачають по 20, 30, а дехто навіть 40 кг. Українська сторона дотримується Женевської конвенції і закликає світову спільноту примусити РФ до виконання міжнародних обов’язків.

Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв закликав канцлера Німеччини Олафа Шольца, котрий нині перебуває з візитом у країні, відмовитися від ідеї про те, що Росія може зазнати поразки на полі бою, і підтримати мирний план Китаю щодо України.

У НЕК “Укренерго” поінформували, що 17 вересня заходи обмеження споживання не прогнозуються. У компанії закликали споживати електроенергію ощадливо протягом всієї доби.

15 вересня відбувся останній день щорічної міжнародної виставки сучасного мистецтва viennacontemporary. Подія об’єднала провідних художників,…