Через негоду знеструмлено 132 населені пункти у трьох областях України – Міненерго

Джерело: Міністерство енергетики України 

Станом на 19 грудня в Україні через негоду без електроенергії залишаються 132 населені пункти у трьох областях.

Отже, ситуація в регіонах наступна:

Донецька область – через негоду станом на 9 ранку без напруги – 100 населених пунктів (12,8 тисячі абонентів). За добу з технологічних причин знеструмлювались два населених пункти (927 споживачів).

Водночас енергетики заживили 59 населених пунктів – 25,5 тисячі абонентів. Над усуненням пошкоджень в мережах працює 61 бригада енергетиків, 77 одиниць техніки.

Роботи з відновлення електропостачання ускладнені обмерзанням мереж, руйнуванням опор та бойовими діями.

Харківська область – станом на 9 ранку без електропостачання внаслідок негоди – 16 населених пунктів (1,8 тисячі клієнтів). Через обмерзання впали або пошкоджено 492 опори, що ускладнює відновлення електропостачання.

За добу заживили 131 точку обліку. Через бойові дії без напруги – 16,3 тисячі споживачів.

Також через нові обстріли є пошкодження системи газопостачання, є відключені споживачі.

Дніпропетровська область – внаслідок несприятливих метеоумов протягом доби вимикалось майже 16 тисяч споживачів. Заживлено 16,2 тисячі абонентів, які залишалися без світла з різних причин. Залишаються знеструмленими майже 200 точок обліку.

Запорізька область – через технічні причини знеструмлювались 4 населених пункти (4,3 тисячі абонентів) – усіх під’єднано. Без електроенергії залишається 63 населених пункти (близько 26 тисяч абонентів).

Кіровоградська область – через технічні причини на ранок відключено 333 споживачі.

Львівська область – у Жидачівському районі виявлено тіла двох людей без ознак життя у квартирі багатоквартирного будинку. Попередня версія – отруєння газом через порушення правил користування. До встановлення причин нещасного випадку припинено подачу газу до квартири.

Сумська область – станом на 9 ранку знеструмлено 6 населених пунктів (482 споживачі). Внаслідок бойових дій залишаються без напруги 57 населених пунктів – 1,3 тисячі абонентів.

Херсонська область – в обласному центрі заживили понад 12 тисяч точок обліку після обстрілів, залишається без електроенергії – близько 14 тисяч споживачів. В області під’єднано 1,7 тисячі абонентів. Залишаються без напруги 45 населених пунктів – близько 26 тисяч користувачів.

Чернігівська область – через бойові дії без напруги – 14 населених пунктів (1,8 тисячі точок обліку).

У Міненерго наголосили, що ситуація в енергосистемі стабільна та контрольована – застосування планових відключень побутових споживачів не передбачається.

У ніч на 21 червня українські сили завдали ударів по об’єктах військової логістики, нафтової інфраструктури та системах протиповітряної оборони РФ. Про це повідомив президент України Володимир Зеленський.

Голова окупаційної влади Криму Сергій Аксьонов повідомив, що на півострові повністю зупинений продаж пального приватним особам та недержавним підприємствам.

Унаслідок російських обстрілів на Херсонщині за минулу добу загинула одна людина, ще дев’ятеро дістали поранення.

Унаслідок російської атаки на Полтаву 20 червня загинули двоє людей, ще 14 дістали поранення, серед них – шестеро дітей.

Триває 1579-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягнули понад 1,3 млн осіб.