Від початку повномасштабної війни в Україні запущено 70 цифрових сервісів

Джерело: Денис Шмигаль у Telegram

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль у своєму виступі на одній із головних технологічних подій – Diia Summit заявив, що від початку повномасштабної війни в Україні запущено 70 цифрових сервісів.

Відтак, вже у роботі нові проєкти, які спрощують ведення бізнесу, навчання та роботу державних службовців.

“Сьогодні наше ключове завдання – зробити Україну сильнішою для перемоги, для відбудови і для подальшого зростання. Працюємо над цим за всіма напрямками: безпека та оборона, економіка, інфраструктура, соціальна політика. Наскрізною лінією змін є цифровізація та усі процеси, що з нею пов’язані”, – зазначив глава уряду.

Також Денис Шмигаль наголосив, що цифровізація не лише робить сервіси зручними, а й допомагає заощаджувати. Так, у 2021 році антикорупційний та економічний ефект цифровізації складав понад 15 млрд грн. Сьогодні, впроваджуючи все нові й нові сервіси, держава ще більше посилює цей ефект.

Як зауважив прем’єр-міністр, сьогодні “Дією” користується майже 20 млн осіб. Найбільш затребувані сервіси – оформлення свідоцтва про шлюб та народження онлайн, електронні декларації з сімейними лікарями, соціальні онлайн-послуги: від комплексної послуги “єМалятко” до генерування різноманітних довідок.

За словами глави уряду, завдяки програмі “єПідтримка” 4,7 млн українців отримали виплати по 6,5 тис. грн на початку повномасштабної війни, за програмою “єОселя” 5,7 тис. родин взяли кредити на придбання житла на загальну суму 8,4 млрд грн, за програмою “єВідновлення” держава виплатила 2,2 млрд грн для 28 тис. українських родин.

Крім того, як наголосив прем’єр-міністр, український бізнес також активно користується можливостями, які йому дає цифровізація. Так, за програмою “єРобота” 10,4 тис. підприємців отримали гранти від держави на 5,5 млрд грн. За три роки через “Дію” відкрито понад 26 тис. ФОПів, а завдяки податковим цифровим послугам підприємцями сплачено податків на 1,8 млрд грн.

Уряд уже дав старт комплексній послузі “е-Підприємець” для отримання дозволів малому бізнесу, що заощадить час та матиме антикорупційний ефект. Для  IT-компаній успішно функціонує особливий податковий та правовий простір “Дія.City”.

Серед планів — впровадження освітнього застосунку “Мрія”, який допоможе успішно навчатися, здобувати знання та компетенції. Не менш важливим, за словами прем’єр-міністра, є проєкт “Дія.Офіс” для посадовців, що покращить взаємодію між держслужбовцями та зробить більш прозорою їхню роботу. Також розробляється проєкт “Е-резидентство“, який надаватиме можливості для іноземців відкривати та вести свій бізнес в Україні без перепон та бюрократії.

“Війна нас не зупиняє, а навпаки прискорює. Ми даємо негайні відповіді на безпекові виклики у вигляді численних ініціатив із цифровізації цілих напрямків та галузей. Усі наші досягнення працюватимуть на захист українців, на добробут людей, на розвиток України для майбутніх поколінь”, – підкреслив прем’єр-міністр.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 11 квітня. Від початку цієї доби відбулося 75 бойових зіткнень.

10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.

Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.

Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.

З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.