«Дія» долучиться до розробки цифрового гаманця в Європі

Джерело: міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.

Держзастосунок “Дія” долучиться до розробки нового європейського сервісу – цифрового гаманця. Через додаток можна буде відкривати банківські рахунки онлайн та мати документи в телефоні.

“Зараз консорціум POTENTIAL (PilOTs for European Digital Identity Wallet) працює над розробкою європейського сервісу, який допоможе відкривати банківські рахунки онлайн, мати документи в смартфоні тощо”, – зазначив Федоров.

У Парижі на зустрічі міжнародного консорціуму команда Мінцифри презентувала можливості “Дії”. Українські розробники продемонстрували, що завдяки “Дії” можна відкрити банківський рахунок за хвилину, створити електронний підпис та користуватися цифровими документами.

Учасники форуму неодноразово відзначали Україну як державу, яка робить відчутні успіхи в диджиталізації на шляху до ЄС, попри виклики війни. Особливу відзнаку отримано від французького міністра цифрових технологій Жана-Ноеля Барро.

“Дякую за високу оцінку українського продукту. Круто, що саме технологічні розробки наближають Україну до ЄС”, – додав міністр цифрової трансформації.

У вівторок, 5 грудня, офіційний представник Катару повідомив, що шестеро українських дітей повернуть в Україну з Росії згідно з угодою, укладеною за посередництва Катару.

Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) планує передати Україні 20 тисяч тонн металу для захисту об’єктів енергетики від російських обстрілів.

Україна та Словенія підписали угоду про надання 1,5 мільйона євро на гуманітарне розмінування.

Станом на 25 листопада 2023 року, через повномасштабну війну Росії проти України збитків зазнали 1 750 об’єктів культурної інфраструктури.

Міністр оборони України Рустем Умєров провів зустріч з міністеркою оборони Бельгії Людивін Дедондер.