Попри потепління, рівень споживання електроенергії залишається високим – «Укренерго»
Джерело: “Укренерго”
Через потепління споживання електроенергії знижується, однак загальний рівень споживання все ще залишається високим.
Це характерно для зимового періоду, але все ж створює додаткове навантаження на енергосистему. Тому в “Укренерго” наголосили, що все ще дуже важливо зараз споживати електроенергію ощадливо.
Вчора, 19 грудня, середньодобова температура була на 0,5 °C вищою, ніж на початку тижня, 18 грудня (4,7°C проти 4,2°C). Максимальний добовий рівень споживання 19 грудня був вранці, його показник був на 3% нижчим, ніж 18 грудня.
На теплових електростанціях протягом доби вийшли в аварійний ремонт 4 блоки. Включено після ремонту 2 блоки.
У східному регіоні вийшла в аварійний ремонт одна з теплоелектроцентралей.
Проте наразі електроенергії, виробленої електростанціями всіх видів, вистачає для забезпечення енергопостачання всіх юридичних та побутових споживачів.
Експорт сьогодні відсутній. Імпорт електроенергії здійснюється впродовж майже всієї доби зі Словаччини, Румунії та Молдови. Загальний обсяг 3 981 МВт·год, з максимальною потужністю в окремі години до 468 МВт. З 1 грудня технічна можливість імпорту електроенергії з Європи до України та Молдови складає 1700 МВт.
Пропускна здатність високовольтних мереж “Укренерго” достатня для покриття наявного попиту.
Станом на ранок 20 грудня через негоду знеструмлено 21 населений пункт у Дніпропетровській області. Все ще складна ситуація в Донецькій області – на ранок в області залишаються знеструмленими понад 60 населених пунктів. Також тривають роботи з відновлення енергоживлення споживачів в Харківській області.
Через технічні пошкодження є знеструмлені споживачі у Львівській області.
Через бойові дії та з інших причин без світла залишається 442 населених пунктів. Через обстріли є нові пошкодження в мережах обленерго в Донецькій, Харківській, Херсонській областях.
Аварійно-відновлювальні роботи проводяться в залежності від ситуації з безпекою та з дозволу військових.
- НЕК “Укренерго” стала повноправним членом Асоціації Європейської мережі операторів системи передачі електроенергії ENTSO-E. Це означає, що Україна стала невід’ємною частиною “енергетичного Євросоюзу”.
- Прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що Україна увійшла в стійкий зимовий температурний режим, і це означає, що навантаження на нашу енергетичну систему зросло.
- Уряд забезпечив можливість імпортувати електроенергію з сусідніх країн у випадку виникнення дефіциту. Зокрема зі Словаччини, Угорщини, Румунії та Польщі.
Самопроголошений президент РБ Олександр Лукашенко заявив, що Білорусь не планує долучатися до бойових дій проти України. Він звернувся до посла РФ Бориса Гризлова, закликавши не втягувати країну у війну.
25 червня речник ВМС ЗСУ Дмитро Плетенчук спростував інформацію про нібито відступ російських військ із Кінбурнської коси.
25 червня президент Володимир Зеленський повідомив про затвердження 40-денної операції СБУ щодо впливу на РФ, аби домогтися завершення повномасштабної війни.
Правоохоронці оголосили підозру старшій лейтенантці військової частини на Львівщині через закупівлю генераторів за завищеними цінами. Держава зазнала збитків на понад 18,6 млн грн.
Сухопутні війська Збройних сил України відреагували на поширену в медіа інформацію щодо 425-го окремого штурмового полку “Скеля”. У командуванні заявили, що за наведеними фактами вже працюють уповноважені органи, а сама ситуація перебуває на контролі.