Україна та Фінляндія активно співпрацюють задля відновлення енергосектору
Джерело: Міненерго
Україна та Фінляндія активно співпрацюють для відновлення енергетичного сектору.
На виконання домовленостей міністра енергетики України Германа Галущенка та міністра зовнішньої торгівлі та розвитку Фінляндії Вілле Тавіо про поглиблення співпраці у проєктах відбудови енергосектору заступник міністра Ярослав Демченков провів зустріч із представниками фінської спільнодії. Організація об’єднує понад 150 компаній, бізнес-організацій та фінансових установ.
Заступник міністра наголосив, що Україна є надійним партнером для іноземних компаній, попри військові ризики. Це підтверджує як довіра світових фінансових інституцій та міжнародних організацій, так і досвід фінських компаній, які вже працюють у нашій країні.
“Перспективними напрямками співпраці є відновлювана енергетика, розумні мережі, системи накопичення енергії, локалізація виробництва енергетичного обладнання, проєкти в межах децентралізації енергосистеми України”, – зазначив Ярослав Демченков, закликавши бізнес до активної роботи в Україні.
Сторони обговорили фінансові механізми реалізації проєктів в енергетиці, страхування інвестицій, гарантії.
Фінляндія розробляє національний план з відбудови України, в якому значну увагу приділено участі приватного сектору.
У відомстві зазначили, що продовження діалогу між фінським бізнесом і українською владою є запорукою реалізації амбітних проєктів в енергетиці.
- Фінляндія передала українським рятувальникам партію спеціальних авто. Йдеться про дев’ять машин різного призначення.
- 14 грудня міністерка внутрішніх справ країни Марі Рантанен заявила, що Фінляндія знову закриє весь кордон з Росією, щоб зупинити неконтрольований потік мігрантів, лише через кілька годин після того, як північна країна припинила двотижневе перекриття усіх пунктів між двома країнами.
Париж офіційно надав Україні дозвіл на удари по російській території за допомогою французьких ракет великої дальності.
З перших днів повномасштабного вторгнення тоді ще полк “Азов” – заступив на оборону міста Маріуполя….
У четверту суботу листопада Україна об’єднується в скорботі, вшановуючи пам’ять жертв Голодоморів — однієї з…
Жителі тимчасово окупованого Маріуполя скаржаться на умови життя і відсутність належної інфраструктури в місті. Окупаційна влада не змогла відновити систему, зруйновану під час блокади міста. Попри те, що офіційний опалювальний сезон у Маріуполі розпочався 1 листопада, багато будинків досі залишаються без тепла.
За словами колишнього Головнокомандувача ЗСУ, а нині посла України у Великій Британії, глибокі прориви на фронті зараз неможливі через технічно-еволюційний процес, який має завершитись до 2027 року.