Орбан остерігається, що після приєднання України до ЄС Угорщина залишиться без фінансування

Джерело: Index

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан вкотре виступив проти приєднання України до Європейського Союзу, оскільки остерігається, що тоді Угорщина залишиться без фінансування.

На його думку, після вступу України до блоку, вся фінансова допомога, яку ЄС надає центральній Європі, почне надходити саме Українській державі, що може мати певні наслідки.

“Безсумнівним є те, що якщо Україна вступить до ЄС, то вся допомога, яку досі надавали країнам Центральної Європи, включно з Угорщиною, буде передана їм”, — продовжує Віктор Орбан.

Також він наголосив, що ніхто не приєднувався до Євросоюзу стані війни.

Угорський прем’єр також зауважив, що Будапешт від початку повномасштабної війни “по-іншому” дивився на російське вторгнення, оскільки Угорщина відчуває наслідки війни.

“Угорщина єдина країна в Європі, яка з самого початку стверджувала, що в Україні необхідне припинення вогню”, — заявив він.

Нагадаємо, що 14 грудня прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан покинув залу, коли решта лідерів приймали рішення розпочати переговори з Україною щодо вступу, повідомили троє дипломатів ЄС. Дипломати зауважили, що жодна країна не проголосувала проти, тож Євросоюз законно погодив рішення.

Згодом Орбан підтвердив свою позицію стосовно початку переговорів, одначе додав, що 26 інших країн ЄС наполягали на початку переговорів з Києвом, тому Угорщина вирішила, що вони можуть йти своїм шляхом.

14 грудня Європейська рада ухвалила рішення про початок переговорів з Україною та Молдовою щодо вступу до Євросоюзу.

Колишній генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен висловив занепокоєння стосовно затримки у підготовці до можливого розміщення європейських військ в Україні після досягнення режиму припинення вогню.

Президент США Дональд Трамп заявив, що Росія та Україна розпочнуть переговори про перемир’я негайно, про умови сторони домовляться самостійно. У своїй заяві після телефонної розмови з лідером РФ Володимиром Путіним, глава Білого дому додав, що “тон і дух” розмови були відмінними.

Після нових висновків щодо політики Ангели Меркель щодо Росії, опозиційні депутати у Німеччині пропонують створити слідчу комісію, котра могла б розслідувати її схвалення продажу німецьких газосховищ російській групі “Газпром” та її підтримку проекту газопроводу “Північний потік -2”.

Литва подала позов проти Білорусі до Міжнародного суду ООН у Гаазі через міграційну кризу, спричинену режимом Лукашенка та порушенням міжнародного права.

Вже цього тижня ЄС запропонує міністрам фінансів країн G7 знизити нинішню граничну ціну на російську нафту у 60 доларів за барель у межах нового пакету санкцій проти Москви, поінформував єврокомісар з питань економіки Валдіс Домбровскіс.