Мер Лондона відмовився від заборони передачі Україні вживаних авто
Джерело: The Telegraph
Мер Лондона Садік Хан змінив своє рішення стосовно відправки вживаних транспортних засобів в Україну, які мали передати на утилізацію.
Раніше мер Лондона блокував передачу автомобілів, які не відповідали вимогам Ulez, у зону бойових дій, оскільки, за його словами, цей крок не принесе лондонцям екологічної, економічної та соціальної користі.
Він змінив своє рішення після критики колишнього мера Лондона та експрем’єра Бориса Джонсона, котрий назвав заборону “дріб’язковим і смішним рішенням”.
Джонсон наголосив, що “українці більш ніж здатні самі розв’язати проблеми з якістю повітря, їм потрібна допомога, щоб перемогти загрозу, яка є набагато небезпечнішою, і це президент РФ Путін”.
Тож Хан звернувся до міністра транспорту Марка Харпера, закликавши надати можливість лондонцям та іншим жителям країни пожертвувати Україні придатні транспортні засоби через схеми утилізації.
Так, у спільному листі з колишнім міністром оборони Беном Воллесом, мер зазначив, що “це можна було б зробити найшвидше, змінивши національні правила щодо сертифікату про знищення, який вимагається як доказ того, що транспортний засіб був остаточно утилізований, аби натомість дозволити експорт придатних транспортних засобів в Україну через зареєстровану благодійну організацію або національну програму”.
- На середину грудня, Латвія сумарно спорядила в Україну 271 автомобіль, конфіскований у нетверезих водіїв. Загальна вартість конфіскованих авто оцінюється майже у мільйон євро.
- У Латвії заборонили авто з номерами РФ: конфісковуватимуть та передаватимуть Україні.
- 11 грудня президент Володимир Зеленський зазначив, що вдячний Великій Британії та Норвегії за створення нової коаліції для підтримки України.
Литва профінансує виробництво українських далекобійних дронів. Міністр оборони Рустем Умєров підписав відповідний меморандум з литовським колегою Лаурінасом Кащюнасом у Вільнюсі.
Службові собаки Рем і Фінч, разом зі своїми наставниками, отримали нагороди від Кінологічної спілки України під час церемонії “Чотирилапі захисники”.
В останню суботу листопада в Україні вшановують жертв Голодомору 1932-1933 років та масових штучних голодів…
Енергетики відновили роботу високовольтної повітряної лінії живлення, що з’єднує тимчасово окуповану Запорізьку АЕС з енергосистемою України. Вона була пошкоджена через російські обстріли.
Британець зізнався, що здійснив підпал лондонського підприємства, пов’язаного з Україною, і що він отримав гроші від іноземної розвідки, ймовірно, російської.