У Середземному морі росіяни утримують два носії «Калібрів» – ВМС ЗСУ
Джерело: ВМС ЗСУ
Станом на ранок 27 грудня у Середземному морі російські окупанти утримують на бойовому чергуванні два носії крилатих ракет “Калібр”. У Чорне море ворог вивів чотири кораблі.
Відтак, у Середземному морі на бойовому чергуванні перебуває три ворожі кораблі, серед яких два носії крилатих ракет “Калібр”, загальним залпом до 16 ракет.
Тим часом, у Чорному морі на бойовому чергуванні чотири ворожі кораблі, носії крилатих ракет “Калібр” відсутні.
Зокрема, в Азовському морі на бойовому чергуванні ворожі кораблі відсутні.
За добу, в інтересах РФ, прохід Керченською протокою здійснили:
- до Азовського моря – 1 судно, з них 0 рухались з протоки Босфор;
- до Чорного моря – 19 суден з них 4 продовжили рух у напрямку протоки Босфор.
У ВМС ЗСУ наголошують, що РФ продовжує порушувати Міжнародну конвенцію з охорони людського життя на морі 1974 р. (SOLAS), вимикаючи системи автоматичної ідентифікації (AIS).
- Уночі 26 грудня тактична авіація ПС ЗСУ атакувала російський десантний корабель “Новочеркаськ” у ТО Криму.
- Уночі 27 грудня війська РФ вчергове атакували Україну ударними безпілотниками типу “шахед”. Більшість дронів було збито.
Служба безпеки України затримала агента воєнної розвідки РФ на Донеччині. Зловмисник шпигував за пунктами дислокації та переміщеннями Сил оборони України, щоб наводити по них ворожі удари.
Суперечки щодо мобілізації в Україні спричинили напруженість у відносинах між президентами Володимиром Зеленським і Джо Байденом. Як повідомляють джерела, конфлікт виник через розбіжності в поглядах на кількісні показники мобілізації та зниження мобілізаційного віку.
Українська влада готується до скорочення західної військової допомоги наступного року та намагається наростити власне виробництво зброї. В Україні роблять акцент на системах озброєнь, які можуть глибоко вражати територію РФ.
5 грудня 2024 року у залізничному районі міста Брянськ (РФ) почалася пожежа. У наслідок згоріли два магістральні тепловози, що забезпечували логістичні потреби російської окупаційної системи.
Президент Франції Емманюель Макрон лобіює ідею міжнародної миротворчої місії для України, котра може залучити 40 тисяч військових. Ця ініціатива має стати гарантією безпеки на тлі можливого перемир’я, однак Кремль поки що не демонструє готовності до поступок.