У віці 81 року помер колишній президент Бундестагу Вольфганг Шойбле

Джерело: BBC News

Сьогодні, 27 грудня, колишній міністр фінансів Німеччини Вольфганг Шойбле, який допоміг вивести єврозону з боргової кризи, помер у віці 81 року.

Він був депутатом німецького Бундестагу протягом 51 року та відіграв ключову роль у переговорах щодо возз’єднання Німеччини після падіння Берлінської стіни в 1989 році.

Потім він пережив замах на своє життя психічно неврівноваженим озброєним чоловіком.

Шойбле вважався одним із найвпливовіших післявоєнних політиків Німеччини.

Будучи міністром внутрішніх справ Західної Німеччини, він підписав договір у Східному Берліні, який об’єднав країну в серпні 1990 року. Пізніше він назвав возз’єднання “найвищою точкою свого політичного життя”.

Через дев’ять днів після офіційного возз’єднання Німеччини він зазнав поранень у спинний мозок і щелепу під час виборчої кампанії і до кінця свого життя пересувався в інвалідному візку.

Він очолював ХДС у 1998 році, поки в 2000 році, в розпал скандалу з партійними пожертвуваннями, її не очолила Ангела Меркель.

Ставши канцлером Німеччини в 2005 році, вона призначила його спочатку міністром внутрішніх справ, а потім міністром фінансів, яким він був вісім років.

У 2014 році він досяг так званого чорного нульового дефіциту бюджету Німеччини, і його багато хто вважав рушійною силою політики жорсткої економії, прийнятої єврозоною у відповідь на боргову кризу, що почалася в 2008 році.

У своїй промові в Європейському парламенті чотири роки тому Вольфганг Шойбле сказав, що без об’єднання Європи, сходу і заходу, не було б возз’єднання Німеччини, і він попередив, що “міжнародний порядок, заснований на правилах, перебуває під тиском”.

Лише минулого року він відійшов від політики.

Білий дім призупинив використання поліграфів у Пентагоні після того, як старший радник міністра оборони Піта Гегсета Патрік Вівер поскаржився, що може стати об’єктом перевірки.

Президент Володимир Зеленський повідомив, що Кабінет Міністрів ухвалив рішення виділити 300 мільйонів гривень на підтримку університетів у прифронтових та прикордонних регіонах.

У п’ятницю, 26 липня, Туреччина встановила новий рекорд температури для континентальної Європи — +50,5°C. Цей показник зафіксували в районі Сілопі провінції Ширнак.

Петер Мадяр, лідер угорської опозиційної партії “Тиса” висловився проти прискореного вступу України до Європейського Союзу.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 26 липня. Від початку доби на фронті відбулося 122 бойові зіткнення.