У віці 81 року помер колишній президент Бундестагу Вольфганг Шойбле

Джерело: BBC News

Сьогодні, 27 грудня, колишній міністр фінансів Німеччини Вольфганг Шойбле, який допоміг вивести єврозону з боргової кризи, помер у віці 81 року.

Він був депутатом німецького Бундестагу протягом 51 року та відіграв ключову роль у переговорах щодо возз’єднання Німеччини після падіння Берлінської стіни в 1989 році.

Потім він пережив замах на своє життя психічно неврівноваженим озброєним чоловіком.

Шойбле вважався одним із найвпливовіших післявоєнних політиків Німеччини.

Будучи міністром внутрішніх справ Західної Німеччини, він підписав договір у Східному Берліні, який об’єднав країну в серпні 1990 року. Пізніше він назвав возз’єднання “найвищою точкою свого політичного життя”.

Через дев’ять днів після офіційного возз’єднання Німеччини він зазнав поранень у спинний мозок і щелепу під час виборчої кампанії і до кінця свого життя пересувався в інвалідному візку.

Він очолював ХДС у 1998 році, поки в 2000 році, в розпал скандалу з партійними пожертвуваннями, її не очолила Ангела Меркель.

Ставши канцлером Німеччини в 2005 році, вона призначила його спочатку міністром внутрішніх справ, а потім міністром фінансів, яким він був вісім років.

У 2014 році він досяг так званого чорного нульового дефіциту бюджету Німеччини, і його багато хто вважав рушійною силою політики жорсткої економії, прийнятої єврозоною у відповідь на боргову кризу, що почалася в 2008 році.

У своїй промові в Європейському парламенті чотири роки тому Вольфганг Шойбле сказав, що без об’єднання Європи, сходу і заходу, не було б возз’єднання Німеччини, і він попередив, що “міжнародний порядок, заснований на правилах, перебуває під тиском”.

Лише минулого року він відійшов від політики.

За роки повномасштабної війни 67 українських священників, пасторів та монахів стали жертвами вбивств або катувань з боку російських окупантів. 620 релігійних об’єктів було знищено, більшість із них християнські.

Президент Володимир Зеленський, після доповіді головнокомандувача Збройних сил України Олександра Сирського, заявив, що так зване “великоднє перемир’я” Росії не поширюється на Курську та Бєлгородську області РФ, а також що обстріли на деяких інших фронтових напрямках не припинилися.

Увечері 19 квітня, після того, як Путін оголосив про так зване “великоднє перемир’я”, російські війська обстріляли кілька населених пунктів Херсонської області.

Після трьох років полону мати й син, Маргарита та Руслан Виноград, несподівано зустрілися під час сьогоднішнього обміну полоненими.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 19 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 107 бойових зіткнень.