В естонській розвідці прокоментували удар ЗСУ по російському кораблю «Новочеркаськ»

Джерело: ERR

Голова розвідувального центру Сили оборони Естонії Антс Ківісельг прокоментував, як на Росію вплине втрата ще одного корабля – “Новочеркаськ” – який ЗСУ атакували 26 грудня.

За його словами, для такої атаки необхідна дуже детальна підготовка та розуміння, де розташована російська ППО.

“Це потребує хорошої підготовки та збігу обставин”, – наголосив Ківісельг.

Він додав, що цей удар посилить тиск на Росію, щоб вона відвела свої підрозділи з окупованого Криму.

“Вони також не можуть використовувати порти у Криму, які є придатними та ефективними з точки зору їх прийомної спроможності. Тепер вони повинні перекидувати підрозділи далі, наприклад у порт Новоросійська, який розташований на території РФ, а не на окупованих територіях”, – зазначив він.

Як відомо, уночі 26 грудня тактична авіація Повітряних сил ЗСУ крилатими ракетами атакувала тимчасово окупований Крим.

Ціллю ПС ЗСУ став російський десантний корабель “Новочеркаськ”, який успішно уражено.

У ЗСУ повідомили, що, наймовірніше, на кораблі був ворожий боєкомплект, зокрема, могли бути БпЛА “шахед”, якими РФ атакує Україну.

  • За інформацією ВМС ЗСУ, на момент удару по російському великому десантному кораблю “Новочеркаськ” на його борту могло бути щонайменше 80 осіб.
  • У Центрі національного спротиву повідомили, що нині російські військові активно розшукують осіб, яких вважають інформаторами, котрі стежили за подіями в порту у тимчасово окупованому Криму.

Президент Польщі Анджей Дуда розкритикував військовий парад у Москві, зазначивши, що історична правда полягає в тому, що саме Росія, разом з нацистською Німеччиною, розпочала Другу світову війну, напавши на Польщу у 1939 році.

Міністр закордонних справ Андрій Сибіга повідомив, що Україна висилає двох угорських дипломатів у відповідь на дії Угорщини.

Керівник Офісу президента Андрій Єрмак повідомив, що з тимчасово окупованих територій України вдалося ще дев’ятьох дітей.

Японський OSINT-аналітик AS22 помітив, що російські війська розгортають на Далекому Сході макети систем протиповітряної оборони С-300/400, щоб замінити реальні підрозділи, передислоковані в європейську частину Росії, зберігаючи видимість присутності ППО в найвіддаленіших регіонах.

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Європейський Союз офіційно оголосив про намір виділити майже 1,9 мільярда євро на військову підтримку України.