Протиповітряна та протиракетна оборона: Україна та Франція нарощують співпрацю
Джерело: Міноборони
Заступник міністра оборони України генерал-лейтенант Іван Гаврилюк під час зустрічі із делегацією Сенату Франції подякував французькій стороні за участь у коаліції інтегрованої протиповітряної та протиракетної оборони України.
Установче засідання цієї коаліції відбулось у Берліні під головуванням Франції та Німеччини.
За словами Івана Гаврилюка, у межах діяльності коаліції Міноборони розраховує на додаткове постачання сучасних систем ППО та ракет до них.
“Нам необхідні додаткові зенітні керовані ракети та засоби радіолокаційної розвідки, у першу чергу для виявлення та знищення ворожих балістичних ракет”, – сказав заступник міністра оборони.
Іван Гаврилюк також наголосив на зацікавленості у підготовці українських військових пілотів на території Франції, зокрема у збільшенні місць підготовки технічного та допоміжного персоналу для обслуговування літаків західного типу.
- Франція передала Україні лоцманський катер PILOTINE XIV в Ренійську філію ДП “АМПУ” для підтримки судноплавства на Дунаї.
- Франція долучиться до підготовки українських пілотів на винищувачах. Для Франції військова підтримка України організована навколо трьох основних етапів: передачі озброєння; участь у програмах підготовки українських військовослужбовців; створення фінансових механізмів, які дозволять Києву безпосередньо купувати обладнання.
Міжнародне журі та World Press Photo перепросили за об’єднання в одну візуальну пару двох фоторобіт — “Підземний польовий шпиталь” Нанни Хайтманн та “По той бік окопів” Флоріана Бахмаєра.
Нардеп від “Слуги народу”, член парламентського комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський поінформував, що Міністерство оборони розробило новий механізм ротації на фронті, котрий передбачає “кілька місяців відпочинку” після 90 днів безперервної служби та участі у бойових діях.
Адміністрація президента США Дональда Трампа дійшла висновку, що укласти мирну угоду щодо України найближчими місяцями не вдасться, підтвердили двоє американських посадовці. У зв’язку з цим Білий дім розробляє механізми тиску як на Москву, так і на Київ.
Україна надала США підтвердження ударів Росії по енергетичній інфраструктурі, що порушує домовленості про перемир’я, повідомив президент Володимир Зеленський у вечірньому зверненні.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію станом на 22:00 1 квітня. Від початку цієї доби відбулося 141 бойове зіткнення.