В ISW оцінили, чи зможе РФ відновити регулярні масовані ракетні удари по Україні

Джерело: ISW

Аналітики Інституту вивчення війни прокоментували наймасованіший ракетний удар РФ по Україні та оцінили, чи будуть подібні атаки регулярними.

На думку фахівців. ракетний удар 29 грудня став кульмінацією кількамісячних російських експериментів, коли вони атакували комбінаціями різних типів ракет та безпілотників, намагаючись послабити українську ППО.

Фахівці нагадали, що протягом останнього часу РФ випускала по Україні невелику кількість ракет різного типу та велику кількість ударних БпЛА.

В Україні давно наголошували, що атаки безпілотниками потрібні Росії, аби виявити ППО і обрати напрямки ударів, щоб максимально обійти захист.

“Росія, ймовірно, навмисно накопичувала ракети різних розмірів протягом осені та початку зими 2023 року, щоб створити різноманітний пакет ударів і застосувати уроки, отримані під час різноманітних нещодавніх розвідувальних і дослідницьких місій, а саме використання безпілотних літальних апаратів “шахед” для обходу української протиповітряної оборони з одночасним використанням ракет для завдання максимальної шкоди призначеним цілям”, – мовиться у звіті аналітиків.

Фахівці додали, що українська ППО не збила жодної з ракет Х-22/Х-32, балістичних ракет (С-300 та Іскандер-М), гіперзвукових балістичних ракет повітряного базування “Кинжал” (Х-47), запущені 29 грудня.

Це свідчить про те, що свідчить про те, що російські сили змогли успішно застосувати деякі уроки щодо ефективних комбінацій пакетів ударів і що “шахеди”, які передували ракетам, могли послабити українське ППО.

Фахівці також вважають, що масовані удари продовжаться, адже РФ, як і минулоріч, прагне принизити моральний дух українців і зламати прагнення до боротьби.

Аналітики також вважають, що з наближенням новорічних свят РФ посилено атакуватиме Україну.

“Російські війська все ще можуть вирішити завдати масштабних ударів по українській енергетичній інфраструктурі в найближчі місяці, хоча ISW все ще вважає, що зусилля Росії зламати волю України до боротьби навряд чи будуть успішними. Російські війська, ймовірно, також мають намір завдати ударів по житлових кварталах, щоб розпалити суспільне невдоволення у зв’язку з регулярними інформаційними операціями, спрямованими на використання та посилення соціальної напруги в Україні”, – додали експерти.

Водночас аналітики вважають, що поточні запаси РФ не дадуть їй змогу регулярно завдавати масованих ракетних ударів, однак ворог, ймовірно, продовжить послідовні атаки безпілотниками.

Білий дім призупинив використання поліграфів у Пентагоні після того, як старший радник міністра оборони Піта Гегсета Патрік Вівер поскаржився, що може стати об’єктом перевірки.

Президент Володимир Зеленський повідомив, що Кабінет Міністрів ухвалив рішення виділити 300 мільйонів гривень на підтримку університетів у прифронтових та прикордонних регіонах.

У п’ятницю, 26 липня, Туреччина встановила новий рекорд температури для континентальної Європи — +50,5°C. Цей показник зафіксували в районі Сілопі провінції Ширнак.

Петер Мадяр, лідер угорської опозиційної партії “Тиса” висловився проти прискореного вступу України до Європейського Союзу.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 26 липня. Від початку доби на фронті відбулося 122 бойові зіткнення.