У Лівії знайшли голову статуї божества Вакха римської епохи

Джерело: Аrkeonews

Археолог Іссам Менфі з Лівії виявив голову статуї Вакха, римського божества виноробства, в водному каналі недалеко від історичного міста Кирена. Цей артефакт було передано кіпрському управлінню старожитностей.

Вакх, відомий також як Діоніс і Бахус у римські часи, вшановувався як бог вина, родючості, театру і веселощів. У сільському господарстві він асоціювався з богом дерев і лісу, тож часто його зображали у проханнях про сприяння росту садів.

Фото: Аrkeonews

Кирена, заснована в 631 році до н.е. емігрантами з грецького острова Фера, розташована біля сучасного містечка Шахат у муніципалітеті аль-Джабель аль-Ахдар. У часи правління Птолемеїв в Єгипті, Кирена стала важливим інтелектуальним центром класичного світу, знана своєю медичною школою та видатними філософами, що привернуло увагу Риму і призвело до переходу міста під римське управління у 96 році до н.е.

Після того, як Кіренаїка об’єдналась з Критом у 67 році до н.е., Кирена стала адміністративним центром регіону. Відносний мир і процвітання міста тривали два століття до повстання євреїв у 115 році н.е., що спричинило його занепад.

Подальше знищення Кирени відбулося через потужний землетрус у 365 році н.е., а арабське завоювання у 642 році н.е. зробило місто руїною, що збереглася до наших днів.

Уночі 26 липня (з вечора 25 липня) противник випустив по Україні 235 засобів повітряного нападу.

Центральне командування США (CENTCOM) заявило про ліквідацію одного з ватажків “Ісламської держави” в Сирії. 

Представник Камбоджі в ООН заявив, що його країна прагне негайного припинення вогню з Таїландом, оскільки збройний конфлікт триває третю добу поспіль.

Під ранок 26 липня безпілотники атакували російський завод “Сигнал” у Ставрополі, де виготовляються станції активних перешкод авіаційного, наземного та морського базування.

За даними ЗМІ, припинення війни в Україні стане головною темою обговорень президента США Дональда Трампа з європейськими лідерами у межах його візиту до Шотландії.