Український стендапер Байдак з початку повномасштабної війни зібрав 30 млн грн на ЗСУ

Джерело: інтерв’ю “Суспільне

Український стендап-комік і волонтер Василь Байдак розповів, що з початку повномасштабної війни зібрав на потреби ЗСУ близько 30 млн грн.

За його словами, він проводить креативні збори, бо вміє це робити. Стендапер неодноразово записував пародії, переспівував пісні, косплеїв відомих осіб, як художника Боба Росса, тощо задля розповсюдження зборів. Протягом 2023 року він виступав як в Україні, так і за її межами.

Байдак наголосив, що 30 млн грн — це кошти, які він зібрав, організовуючи благодійні тури, аукціони тощо. Окрім них були інші заходи, до яких долучався стендапер, де теж збирали кошти на ЗСУ. Стосовно цих заходів він не знає приблизної суми.

Наприклад, цього року Василь Байдак підстриг своє довге волосся за 1,8 млн грн.

Комік переспівав пісню Івана Миколайчука “Піду втоплюся”. У відео він обіцяв втілити в життя погрозу, якщо “два лями не зможе зібрать”. Ще він переробив пісня Олександра Пономарьова, де замість “він чекає на неї” співавав “він чекає донати”.

 

Він поділився, що теж засмучується та стомлюється через постійні збори та роботу над цим, але вирішив скеровувати свої зусилля на збори і допомозі армії, адже, як він сказав, “скиглення” не допомагає цьому.

“Я пробував монетизувати розчарування, але не виходить. Я пробував монетизувати скиглення — не виходить. Ну не виходить монетизувати розчарування і скиглення. Я б залюбки теж долучився (до втоми від війни, – ред.)”, — сказав Байдак, додавши, що хоче, аби держава кинула усі сили на задовільнення нагальних проблем.

Зокрема він наголосив на потребі забезпечення підрозділів FPV-дронами, навчання операторів, створення курсів на кшталт “Народний FPV”, започаткований проєктом Victory Drones.

“Мені прийшов запит на антидронове ружье. Теж емпатійна ситуація, ми ж усі можемо говорити про емпатію: дружина командира пише волонтерці, яка звертається до мене, і вона пересилає повідомлення. Каже про те, що російські дрони залітають на територію, коригують артилерію, вже були втрати — потрібно антидронове ружье, чим пошвидше, тому що дрони літають”, — сказав він. “І яка у мене думка? Хіба у мене думка: “Ой, Вася, а чи взагалі коректно робити креативний збір? Ні, моя думка — мені треба чим найшвидше дістати це ружье. Тому я і придумаю, що в моїх силах і я буду робити це, поки я зможу”.

Служба безпеки України затримала агента воєнної розвідки РФ на Донеччині. Зловмисник шпигував за пунктами дислокації та переміщеннями Сил оборони України, щоб наводити по них ворожі удари.

Суперечки щодо мобілізації в Україні спричинили напруженість у відносинах між президентами Володимиром Зеленським і Джо Байденом. Як повідомляють джерела, конфлікт виник через розбіжності в поглядах на кількісні показники мобілізації та зниження мобілізаційного віку.

Українська влада готується до скорочення західної військової допомоги наступного року та намагається наростити власне виробництво зброї. В Україні роблять акцент на системах озброєнь, які можуть глибоко вражати територію РФ. 

5 грудня 2024 року у залізничному районі міста Брянськ (РФ) почалася пожежа. У наслідок згоріли два магістральні тепловози, що забезпечували логістичні потреби російської окупаційної системи.

Президент Франції Емманюель Макрон лобіює ідею міжнародної миротворчої місії для України, котра може залучити 40 тисяч військових. Ця ініціатива має стати гарантією безпеки на тлі можливого перемир’я, однак Кремль поки що не демонструє готовності до поступок.