Кільський інститут світової економіки: Допомога Заходу Україні скоротилася на 87%

Джерело: Redaktionsnetzwerk Deutschland (RND) з посиланням на дані Інституту світової економіки в Кілі (IfW)

За період із серпня по жовтень обсяги обіцяної західної допомоги Україні скоротилися на 87 відсотків – фактично з 16 до двох мільярдів євро. Підтримка з боку Заходу впала до найнижчого рівня від початку війни РФ проти України наприкінці лютого 2022 року.

В IfW зазначили, що тенденція до скорочення допомоги Україні стала очевидною ще протягом місяців до звітного періоду. Зниження підтримки відзначають у всіх сферах – гуманітарній, фінансовій та військовій.

Найбільше зниження ми спостерігаємо у сфері надання військової допомоги, – пояснив експерт IfW П’єтро Бомпрецці.

Він порівняв період з серпня по жовтень з аналогічним періодом минулого року. Якщо за аналогічний період минулого року допомога становила 16 мільярдів євро, то з серпня по жовтень вона становила лише 2 мільярди євро.

Експерт пояснив ситуацію відсутністю нових пакетів військової допомоги від Сполучених Штатів. Через внутрішньополітичну боротьбу в США заблоковано виділення нових великих пакетів допомоги Києву. З 42 країн, які підтримують Україну, нові пакети допомоги за минулі місяці обіцяли лише менше половини. Євросоюз та США також майже не взяли на себе жодних нових зобов’язань, повідомили у IfW.

За словами Бомпрецці, європейські країни та інституції ЄС разом пообіцяли Україні більше допомоги, ніж США з початку війни. Здебільшого це багаторічна програма фінансової допомоги. Таку довгострокову допомогу також пообіцяли Німеччина, Норвегія, Данія та Велика Британія. Однак багато інших держав не наслідували цього прикладу.

Зауважимо, з початку повномасштабного російського вторгнення у 2022 році Україна отримала більш як $230 млрд допомоги. На ЄС та США спільно припадає майже 70% загального обсягу допомоги.

Голова Запорізької ОВА Іван Федоров зазначив, що внаслідок постійних російських обстрілів на підконтрольній території Запорізької області знеструмлено 50 населених пунктів.

Під час візиту до України міністра оборони Швеції Пола Йонсона “Агенція оборонних закупівель” Міноборони України уклала перший прямий контракт зі шведським виробничим підприємством.

Російські війська збільшили використання безпілотників для розвідки на передовій лінії. Вони застосовують безпілотні літальні апарати різних типів, таких як Supercam, ZALA, “Орлани” тощо, сказав речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат.

Резидента агентурної мережі ФСБ, який коригував повітряні атаки РФ на Запоріжжя, засудили до 15 років ув’язнення.

Заступник командира 3-ї окремої штурмової бригади Максим Жорін повідомив, що ситуація під Авдіївкою “дуже складна”, проте українські підрозділи “втілюють контратакуючі заходи”.