Третина американців вважають, що війська США мають бути направлені в Україну – опитування

Джерело: опитування Redfield & Wilton Strategies ексклюзивно для Newsweek

Згідно з новим опитуванням Redfield & Wilton Strategies, третина американців підтримує відправку військ США на підтримку України у боротьбі проти росіян.

Загалом 31% американців “підтримують” або “рішуче підтримують” направлення американських військових сил на поле битв в Україні, показало опитування.

Чверть респондентів ні підтримують, ні проти ідеї відправки американських військ в Україну, а 34% – проти. Майже кожен десятий респондент не визначився.

Своєю чергою, у Пентагоні заявили, що не можуть коментувати результати опитування.

США є найбільшим спонсором України стосовно військової допомоги. З початку російського вторгнення 24 лютого 2022 року Вашингтон пообіцяв надати Києву понад 43 мільярди доларів допомоги у сфері безпеки. Проте, адміністрація Байдена заявляла, що американські військові не вирушать на передову в Україні.

Однак, деякі американські бійці, які не перебувають на службі, самостійно допомагають українцям, чи то як інструктори, чи то борючись на полі бою. Зокрема наприкінці липня повідомлялося про поранення морського піхотинця Тревора Ріда, який у 2019 році був заарештований у Росії, та повернувся внаслідок обміну.

Згідно з липневим опитуванням, у якому брало участь 1500 осіб, найбільше “рішуче підтримують” направлення американських військ в Україну респонденти віком 27–42 років (міленіали). Тоді як найбільшу сукупну підтримку (47%) висловили американці віком 11–26 років.

Загалом 47% опитаних “підтримали” або “рішуче підтримали” вступ України до НАТО. З них більше чверті вважають, що країну необхідно прийняти до Альянсу негайно, 37% — після закінчення війни.

Глава Міністерства закордонних справ Литви Ґабріелюс Ландсберґіс заявив, що Росію необхідно покарати за вбивство дітей внаслідок влучання російського дрона у житлову багатоповерхівку в Одесі.

Президент Володимир Зеленський зазначив, що 3 березня весь день тривала рятувальна робота в Одесі, на місці влучання “шахеда” у житлову багатоповерхівку. Глава держави закликав міжнародних партнерів допомогти Україні знищити російський терор, підтримавши ЗСУ постачанням необхідних боєприпасів та посиленням ППО.

Ввечері 3 березня російські війська запустили авіаційну ракету Х-59 на Дніпропетровщину. Сили ППО збили ворожу ціль у Криворізькому районі.

Литовська митниця повідомляє, що до 11 березня 2024 року автомобілі з російськими номерами мають покинути територію Литви та всю територію Євросоюзу.

Сили оборони півдня звернулись до усіх ЗМІ, коментаторів, експертів та блогерів, закликавши “не поширювати інформацію із посиланням на ворожі ресурси, не висувати версій, не робити припущень щодо роботи Сил оборони”.