США уклали угоди з Болгарією і Південною Кореєю про постачання 155-мм боєприпасів Україні, — Financial Times

Джерело: Financial Times

1 серпня оприлюднили інформацію про те, що США уклали угоди з Болгарією та Південною Кореєю з метою збільшення постачання 155-мм боєприпасів для України.

“Адміністрація Джо Байдена вже кілька місяців знала про виснаження запасів боєприпасів в України та активізувала зусилля, щоб доставити снаряди Києву. Зусилля США з надання зброї зосереджені на постачанні більшої кількості снарядів калібру 155 мм, що охоплюють постачання від міжнародних союзників у короткостроковій перспективі, а також плани наростити їхнє виробництво в США протягом наступних двох років”, – повідомило видання.

За даними американської армії, планується збільшити місячне виробництво 155-мм снарядів з 24 тис. на 2023 рік до 90 тис. на 2025 рік. До початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну, США виготовляли 14 тис. боєприпасів на місяць.

З метою розширення виробництва, США переоснащують завод у Канаді та будують нову  лінію для боєприпасів у Техасі. Також в розгляді можливість запуску виробничих потужностей у штатах Айова, Арканзас та Канзас. США також знаходяться у процесі перемовин з Японією з метою збільшення виробництва снарядів для України. 

У ніч на 31 травня російські війська обстріляли Харків. Влучивши у пʼятиповерховий житловий будинок, згодом ворог завдав повторного удару.

30 травня присяжні у Нью-Йорку ухвалили вердикт у кримінальній справі колишнього президента США Дональда Трампа.

30 травня прессекретарка російського МЗС Марія Захарова назвала “неприйнятними” плани США щодо подальшого стримування операцій тіньового флоту нафтових танкерів Росії. Вона поскаржилася, що перешкоджання російсько-китайській торгівлі є частиною “незаконної торговельної війни”.

У ніч на 31 травня російські війська вкотре обстріляли Харків. Міський голова Ігор Терехов повідомив про два “прильоти” у місті.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну інформацію станом на 22.30 30 травня щодо російського вторгнення. Оборонна операція наших військ триває. Найгарячішою залишається ситуація на Курахівському і Покровському напрямках.