Постачання винищувачів F-16 Україні займе місяці – Блінкен

Джерело: Ентоні Блінкен в інтерв’ю CNN

23 липня Держсекретар США Ентоні Блінкен запевнив, що Україна отримає винищувачі F-16, одначе, їхнє постачання займе кілька місяців — незалежно від того, коли буде прийнято рішення.

Блінкен пояснив, що мовиться про підготовку, обслуговування, наявність можливостей для використання їх у загальновійськових операціях.

Все це займає час. Навіть якщо рішення стосовно F-16 було б прийнято вже завтра, пройде кілька місяців, перш ніж винищувачі почнуть застосовуватися”, – зазначив він.

Держсекретар США висловив переконання, що Україна зрештою отримає F-16. Проте закликав сфокусуватися на належній підготовці, відповідному обслуговуванні та застосуванні. Він акцентував, що “процес F-16 рухається”.

Блінкен також в інтерв’ю CNN заявив, що Росія “вже програла війну” з Україною, враховуючи те, чого прагнули досягти Москва та президент РФ Володимир Путін.

16 липня радник США з національної безпеки Джейк Салліван підтвердив, що Сполучені Штати дозволять європейським країнам розпочати навчання українських пілотів на винищувачах F-16. Раніше повідомлялося, що Європа очікує офіційного схвалення.

Зауважимо, на саміті НАТО у Вільнюсі, коаліція з 11 країн на чолі з Данією та Нідерландами офіційно погодилася навчати українців керувати F-16 та, можливо, іншими винищувачами. Європейські офіційні особи заявили, що сподіваються розпочати програму в серпні в Данії, а навчальний центр також буде створено в Румунії.

На фронті спостерігається дефіцит зенітних ракет малої дальності, що ускладнює протистоянню Збройних Сил України агресорам. Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський розповів про ситуацію на передовій та можливі шляхи розв’язання проблеми.

Невідомі покупці стали активно накопичувати судна, здатні перевозити скраплений природний газ (СПГ). Цих покупців пов’язують із РФ, тому, як наголосили ЗМІ, це свідчить про розширення “тіньового” флоту російських танкерів для перевезення газу.

Президент США Джо Байден не має наміру достроково скласти повноваження, попри рішення не брати участь у виборах 2024 року, повідомили у Білому домі.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 21 липня. Найгарячішою залишалася ситуація на Покровському напрямку, також ворог активний на Харківському і Куп’янському напрямках.

21 липня командувач Сухопутних військ ЗС України генерал-лейтенант Олександр Павлюк повідомив про втрати російської армії за тиждень. Зокрема українські оборонці ліквідували 7620 росіян та знищили 1391 одиницю озброєння та військової техніки.