Навчання українських пілотів на F-16 розпочнеться у серпні цього року

Джерело: Reuters.

Вже в серпні цього року коаліція з 11 країн почне навчати українських пілотів на винищувачах F-16 у тренувальному центрі в Данії. Також навчальний центр буде створено в Румунії.

“Сподіваюся, ми зможемо побачити результати на початку наступного року”, – сказав виконувач обов’язків міністра оборони Данії Троельс Лунд Поульсен.

За даними Reuters, поки що жодна з країн не взяла на себе зобов’язання з постачання Україні винищувачів F-16, натомість Польща і Словаччина поставили 27 літаків МіГ-29 для поповнення українського парку бойових літаків.

Своєю чергою, прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте сказав у Вільнюсі: “Щоб українці справді почали використовувати F-16, нам потрібне ще одне “так” від американців. Ми маємо американське “так” щодо тренувань, наступний крок, звісно, має бути американське “так” на безпосереднє використання F-16 на полі бою українськими пілотами. Це наступний крок”.

Країни НАТО Данія та Нідерланди очолюють зусилля міжнародної коаліції з підготовки пілотів і допоміжного персоналу, обслуговування літаків і, зрештою, постачання F-16 для України.

Зазначимо, що сьогодні міністр оборони України Олексій Резніков повідомив, що коаліцію з навчання українських пілотів на винищувачах F-16 офіційно сформовано

“Офіційно: сформовано коаліцію для підготовки пілотів ВПС України на F-16! Сьогодні 11 держав-партнерів і Україна підписали меморандум з визначенням умов. Я особливо вдячний Данії та Нідерландам за їхнє видатне лідерство в цьому процесі”, – зазначив очільник Міноборони України.

Відтак, українські пілоти, техніки та допоміжний персонал візьмуть участь у навчальній програмі. Також є можливість включення в програму інших типів винищувачів.

За словами міністра, коаліція готова розглянути інші способи надання повнофункціональних можливостей F-16.

За оцінками аналітиків, російські комбіновані атаками дронами і ракетами спрямовані на підрив морального духу українців.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.