Навчання українських пілотів на F-16 розпочнеться у серпні цього року

Джерело: Reuters.

Вже в серпні цього року коаліція з 11 країн почне навчати українських пілотів на винищувачах F-16 у тренувальному центрі в Данії. Також навчальний центр буде створено в Румунії.

“Сподіваюся, ми зможемо побачити результати на початку наступного року”, – сказав виконувач обов’язків міністра оборони Данії Троельс Лунд Поульсен.

За даними Reuters, поки що жодна з країн не взяла на себе зобов’язання з постачання Україні винищувачів F-16, натомість Польща і Словаччина поставили 27 літаків МіГ-29 для поповнення українського парку бойових літаків.

Своєю чергою, прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте сказав у Вільнюсі: “Щоб українці справді почали використовувати F-16, нам потрібне ще одне “так” від американців. Ми маємо американське “так” щодо тренувань, наступний крок, звісно, має бути американське “так” на безпосереднє використання F-16 на полі бою українськими пілотами. Це наступний крок”.

Країни НАТО Данія та Нідерланди очолюють зусилля міжнародної коаліції з підготовки пілотів і допоміжного персоналу, обслуговування літаків і, зрештою, постачання F-16 для України.

Зазначимо, що сьогодні міністр оборони України Олексій Резніков повідомив, що коаліцію з навчання українських пілотів на винищувачах F-16 офіційно сформовано

“Офіційно: сформовано коаліцію для підготовки пілотів ВПС України на F-16! Сьогодні 11 держав-партнерів і Україна підписали меморандум з визначенням умов. Я особливо вдячний Данії та Нідерландам за їхнє видатне лідерство в цьому процесі”, – зазначив очільник Міноборони України.

Відтак, українські пілоти, техніки та допоміжний персонал візьмуть участь у навчальній програмі. Також є можливість включення в програму інших типів винищувачів.

За словами міністра, коаліція готова розглянути інші способи надання повнофункціональних можливостей F-16.

Україна отримає 454 мільйони доларів від Світового банку для розвитку сфери охорони здоров’я. Гроші будуть надані в рамках проєкту THRIVE. 

Британська розвідка підтвердила дані про знищення ворожої С-400 у тимчасово окупованому Сімферополі. Про ураження системи повідомляли ЗСУ 29 листопада.

Міністерство оборони кодифікувало і допустило до експлуатації український роботизований бойовий комплекс на гусеничній платформі з кулеметом Browning 12.7 — Droid TW 12.7 

Російські війська, ймовірно, розробили світлофор, здатний попереджати про FPV-дрони, зауважив військовий експерт у галузі радіотехнологій Сергій Флеш.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 9 грудня. З початку доби відбулося 151 бойове зіткнення.