Навчання українських пілотів на F-16 розпочнеться у серпні цього року

Джерело: Reuters.

Вже в серпні цього року коаліція з 11 країн почне навчати українських пілотів на винищувачах F-16 у тренувальному центрі в Данії. Також навчальний центр буде створено в Румунії.

“Сподіваюся, ми зможемо побачити результати на початку наступного року”, – сказав виконувач обов’язків міністра оборони Данії Троельс Лунд Поульсен.

За даними Reuters, поки що жодна з країн не взяла на себе зобов’язання з постачання Україні винищувачів F-16, натомість Польща і Словаччина поставили 27 літаків МіГ-29 для поповнення українського парку бойових літаків.

Своєю чергою, прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте сказав у Вільнюсі: “Щоб українці справді почали використовувати F-16, нам потрібне ще одне “так” від американців. Ми маємо американське “так” щодо тренувань, наступний крок, звісно, має бути американське “так” на безпосереднє використання F-16 на полі бою українськими пілотами. Це наступний крок”.

Країни НАТО Данія та Нідерланди очолюють зусилля міжнародної коаліції з підготовки пілотів і допоміжного персоналу, обслуговування літаків і, зрештою, постачання F-16 для України.

Зазначимо, що сьогодні міністр оборони України Олексій Резніков повідомив, що коаліцію з навчання українських пілотів на винищувачах F-16 офіційно сформовано

“Офіційно: сформовано коаліцію для підготовки пілотів ВПС України на F-16! Сьогодні 11 держав-партнерів і Україна підписали меморандум з визначенням умов. Я особливо вдячний Данії та Нідерландам за їхнє видатне лідерство в цьому процесі”, – зазначив очільник Міноборони України.

Відтак, українські пілоти, техніки та допоміжний персонал візьмуть участь у навчальній програмі. Також є можливість включення в програму інших типів винищувачів.

За словами міністра, коаліція готова розглянути інші способи надання повнофункціональних можливостей F-16.

Загальні кліматичні збитки внаслідок повномасштабного вторгнення РФ на територію України становлять понад 11 мільярдів доларів.

Швейцарія заморозила фінансові активи, що належать росіянам, на суму близько $8,81 млрд в межах санкцій, спрямованих на покарання РФ за повномасштабне вторгнення в Україну.

Лідер демократичної більшості у Сенаті США Чак Шумер вважає, що, якщо республіканці хочуть порушувати питання іміграції під час обговорення надання Україні військової допомоги, — вони мають надати широкі пропозиції демократам щодо своєї політики.

“Укрзалізниця” запустила сервіс спецзамовлення квитків для військовослужбовців, завдяки якому у разі відсутності квитків у продажу військові зможуть їх забронювати онлайн.

В міністерстві закордонних справ Великої Британії сьогодні, 6 грудня, оголосили про нові санкції проти російської “воєнної машини” в Україні.