США заявили про передачу Туреччині літаків F-16

Джерело: Reuters

Радник США з національної безпеки Джейк Салліван у вівторок, 11 липня, зазначив, що президент США Джо Байден просунеться щодо передачі винищувачів F-16 Туреччині після консультацій з Конгресом.

Джейк Салліван сказав, що президент Джо Байден “чітко дав зрозуміти, що підтримує передачу”.

“Він не зробив жодних застережень з цього приводу… Він має намір продовжити цю передачу”, — додав Салліван.

Подробиць про терміни він не повідомив.

Салліван також сказав, що під час саміту союзники по НАТО подадуть “об’єднаний позитивний сигнал” щодо шляху України до членства в Альянсі.

Сьогодні, 7 грудня, між урядом України в особі Мінреінтеграції, Державним фондом сприяння молодіжному житловому будівництву і німецьким банком KfW підписано угоду про виділення додаткових 17 мільйонів євро на пільгові житлові кредити для внутрішньо переміщених осіб.

Міжнародний демократичний союз у підсумковій резолюції, ухваленій у Вашингтоні, висловив всебічну підтримку Україні, закликавши світових лідерів допомагати нашій країні до перемоги над РФ. Міжнародні організації за участі американських конгресменів також стурбовані тим, що українська влада відмовила главі “Європейської Солідарності” Петру Порошенку взяти участь у Форумі IDU.

Очільник МЗС Великої Британії Девід Камерон заявив, що є вагомі аргументи для конфіскації заморожених російських активів і витрати їх на відновлення України.

У соцмережах українці розкритикували нещодавно встановлений у Києві пам’ятнику загиблому Герою України Олександру Мацієвському – через надто реалістичну воскову фігуру воїна та місце розташування.

Директорка Центру підтримки аеророзвідки, ветеранка та волонтерка Марія Берлінська наголосила, що глава РФ Володимир Путін особисто контролює виробництво дронів в Росії, оскільки розуміє потужність цього озброєння на фронті.