Українська система Delta пройшла тести НАТО й готова інтегрувати винищувачі F-16

Джерело: міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров  у Telegram.

Зокрема, у червні цього року в Польщі відбулися щорічні навчання НАТО CWIX зі взаємосумісності національних бойових та інформаційних систем із системами і протоколами НАТО.

Систему Delta успішно протестували із 15 системами з 10 країн, включно з трьома системами, розробленими безпосередньо НАТО. Усі тести на взаємосумісність були вдалими, і Delta вкотре підтвердила свої унікальні можливості.

Також протестували 4 протоколи обміну даними, за якими працює більшість сучасного озброєння, що отримує Україна від західних партнерів. За словами очільника Мінцифри, всі ці зразки новітньої техніки можуть бути інтегровані з Delta і застосовуватися ще ефективніше.

Головний протокол, який протестували в цьому році, – це Link 16. Він дає можливість отримувати дані в Delta з винищувачів F-16, які так необхідні Україні.

“Це потужний крок. Адже завдяки Delta солдати в режимі онлайн бачать поле бою з розташуванням ворожих сил. Це єдина платформа в Україні, де підтягуються дані від аеророзвідки, супутників, безпілотників, новітньої техніки, стаціонарних камер, радарів, чат-ботів тощо. Всі ці дані дозволяють якісно планувати військові операції та ефективно нищити загарбників”, – зазначив Михайло Федоров.

Він також додав, що мати національну військову систему, здатну працювати за сучасними стандартами, так само важливо, як мати бойових пілотів, здатних швидко опанувати винищувачі нового покоління.

“Це реальні досягнення, якими Україна має відверто пишатися і може сміливо демонструвати партнерам у НАТО”, – резюмував міністр.

Міністр оборони України Рустем Умєров провів зустріч з міністеркою оборони Бельгії Людивін Дедондер.

Фінська митниця повідомила у вівторок, 5 грудня, що дві фінські компанії підозрюються в експорті до Росії безпілотників та іншої військової продукції на суму понад 3 мільйони євро в порушення санкцій ЄС.

5 грудня відзначається Міжнародний день волонтера, який було встановлено резолюцією Генеральної Асамблеї ООН у 1985 році з метою стимулювання участі людей в економічному та соціальному розвитку. Україна вважається країною, де волонтерський рух дуже розвинений у зв’язку з повномасштабною війною РФ проти України.

Протягом доби російські армійці обстріляли 7 населених пунктів у Донецькій області, внаслідок чого двоє осіб зазнали поранень.

На Таврійському напрямку російські армійці, після перерви, поновили застосування штурмовиків Су-25 та вертольотів Ка-52.