Мета Росії знищити Україну «провалилася», війна триватиме ще кілька місяців – Блінкен

Джерело: CNN

23 липня Державний секретар США Ентоні Блінкен заявив, що хоча Україна відвоювала половину території, яку Росія спочатку захопила під час вторгнення, Київ зіштовхнеться з “дуже важкою боротьбою” у подальшому звільненні своїх земель.

Блінкен в інтерв’ю CNN заявив, що Росія “вже програла війну” з Україною, враховуючи те, чого прагнули досягти Москва та президент РФ Володимир Путін.

Мета полягала в тому, щоб стерти Україну з карти, знищити її незалежність, суверенітет, включити у склад РФ. Це давно не вдалося, – наголосив він.

Блінкен визнав, що подальше повернення територій України у межах контрнаступу буде “дуже важкою боротьбою”. Одначе, він передбачив, що війна, яка нещодавно перевищила позначку в 500 днів, триватиме “кілька місяців”.

За його словами, поряд з допомогою, військовим обладнанням і навчанням, які Україна отримує від союзників, справа Києва є “вирішальним елементом”.

На відміну від росіян, українці борються за свою землю, за своє майбутнє, за свою країну, за свою свободу, – пояснив Блінкен.

Зауважимо, президент України Володимир Зеленський прогнозує, що незабаром контрнаступ почне “набирати обертів”, оскільки українські захисники розміновують території.

Директор Центрального розвідувального управління США Вільям Бернс заявив, що залишається оптимістом щодо того, що Україна зможе просунутися у контрнаступі проти Росії. До таких висновків він дійшов, перевіривши розвіддані.

Станом на 16:00, 23 липня, від початку доби на фронті відбулося 83 бойові зіткнення. Ще тривають бойові зіткнення у 17 локаціях. Ворог продовжує найактивніше атакувати на Покровському напрямку.

Суперяхту Alfa Nero, яка понад два роки простояла покинутою в Карибському морі, придбав таємний покупець за 40 мільйонів доларів.

Американський необанк Mercury заблокував рахунки компаній, засновники яких мають громадянство України, Росії та Білорусі, а також інших країн. Як повідомив засновник Petcube та TheFourthLaw.ai Ярослав Ажнюк, це пов’язано з оновленням правил банку.  Остаточне закриття рахунків заплановане на 13 серпня 2024 року.

Президент США Джо Байден до кінця виборів 2024 року зосередиться на питаннях України та Близького Сходу. Рішення обумовлене необхідністю зміцнити зовнішньополітичні досягнення його адміністрації.

Сьогодні, 23 липня, російські війська атакували дроном-камікадзе Марганець Нікопольського району Дніпропетровської області, внаслідок чого поранено дітей.