Україна змінила тактику контрнаступу: в ISW назвали причини

Джерело: ISW

Українські сили скоригували стратегію контрнаступу, щоб мінімізувати втрати та надалі завдавати ударів по російських підрозділах.

Нещодавно видання The New York Times опублікувало матеріал, в якому йшлося, що згідно з оцінками анонімних американських і європейських посадовців, російська армія протягом перших двох тижнів контрнаступу ЗСУ знищили до 20% озброєння, яке Україні надали західні партнери.

Посилаючись на офіційних осіб, видання написало, що рівень втрат знизився до 10% протягом наступних тижнів через зміну української стратегії. Воїни ЗСУ змінили тактику і зосередились на виснаженні російських сил артилерією і ракетами дальнього радіусу дії замість широкомасштабних штурмів.

Це підтверджує і заява Головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного від 14 липня про те, що посилення українського непрямого вогню може як “притиснути російські зусилля, так і звести до мінімуму українські втрати”.

За попередньою оцінкою аналітиків від 4 липня, українські підрозділи, схоже, зосереджуються на створенні “асиметричного вектору втрат”, зберігаючи живу силу ціною повільнішого звільнення територій та поступово виснажуючи живу силу і запаси техніки росіян.

“Українські військові, ймовірно, вдосконалювали свою контрнаступальну стратегію впродовж декількох тижнів. Більш масштабні наслідки цих коригувань тільки зараз стають зрозумілими для деяких спостерігачів”, – йдеться у звіті.

На думку фахівців, Україна, ймовірно, продовжуватиме коригувати свою стратегію та її реалізацію протягом усього контрнаступу для забезпечення подальшого прогресу.

15 липня заступник міністра енергетики Микола Колісник запевнив, що станом на сьогодні енергосистема є збалансованою, тож, відключення на літній період не передбачаються. Щобільше, згідно з даними відомства, енергетики вже відновили більш як половину знищених росіянами енергогенеруючих потужностей. 

Переважна більшість озброєння США, котре згідно з новою угодою Вашингтона з НАТО, повинне бути передана Альянсу для постачання в Україну, вже готове до відправки.

Прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо заявив, що представник його країни на засіданні міністрів закордонних справ країн ЄС закликатиме відтермінувати голосування щодо 18-го пакета санкцій проти Росії.

Міністр культури Італійської Республіки Алессандро Джулі розкритикував рішення регіональної влади провести концерт за участю Валерія Гергієва, диригента й соратника очільника Кремля Володимира Путіна.

Данія та Нідерланди оголосили про намір приєднатися до плану президента США Дональда Трампа, котрий передбачає закупівлю європейськими країнами американської зброї для передачі Україні.