Зеленський прогнозує, що контрнаступ ЗСУ скоро «набере обертів»

Джерело: Аспенський безпековий форум

Президент України Володимир Зеленський прогнозує, що незабаром контрнаступ почне “набирати обертів”, оскільки українські захисники розміновують території. 

“Я б сказав, що ми наближаємося до моменту, коли відповідні дії можуть набрати обертів, тому що ми вже проходимо через деякі місця замінування і розміновуємо ці райони”, – сказав Зеленський.

Він додав, що контрнаступ планували розпочати навесні, але тоді не вистачало боєприпасів та озброєнь.

“Ми не хотіли втрачати своїх людей, свого особового складу та наших військовослужбовців, ми не хотіли втрачати техніку, і тому досить обережно ставилися до наступальних дій. Оскільки ми почали трохи пізно, можна сказати – і це правда, яку поділяють усі експерти, – це дало Росії час замінувати всю нашу землю та побудувати кілька ліній оборони”, – пояснив президент.

Протягом минулої доби відбулося 73 бойових зіткнення. Загалом ворог завдав 8 ракетних та 68 авіаційних ударів, здійснив 87 обстрілів з реактивних систем залпового вогню по позиціях наших військ та населених пунктах.

За період із січня по листопад 2023 року громадяни РФ скупили у Грузії 5780 квартир.

4 грудня міністр оборони Рустем Умєров зустрівся з Генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом у Брюсселі.

Збройовий концерн Rheinmetall отримав масштабне замовлення на підтримку України артилерійськими боєприпасами. Дюссельдорфському технічному підприємству доручено постачити Києву артилерійські снаряди на суму близько 142 мільйонів євро.

У Центрі національного спротиву попередили, що росіяни намагаються взяти під контроль тимчасово захоплені території України, тож нині продовжують шукати членів українське підпілля.