Україна та США уклали домовленість про обмін технічною інформацією та співпрацю у сфері ядерної безпеки

Джерело: Держатомрегулювання.

Виконувач обов’язків голови Держатомрегулювання – головного державного інспектора з ядерної та радіаційної безпеки України Олег Коріков та голова Комісії ядерного регулювання Сполучених Штатів Америки (US NRS) Крістофер Т. Хенсон підписали домовленість про обмін технічною інформацією та співробітництво у сфері ядерної безпеки.

Підписання домовленості відбулося у два етапи: спочатку документ підписав очільник US NRS, потім угоду через Посольство США в Україні доправили українській стороні, від імені якої свій підпис поставив очільник Держатомрегулювання.

Основною метою укладеної домовленості є продовження і поглиблення співробітництва, обміну досвідом і взаємодії між регулюючими органами України та США щодо питань регулювання та нагляду за безпекою та захищеністю ядерних установок і радіоактивних матеріалів. А також застосуванням гарантій, впливом на навколишнє середовище ядерних установок і радіоактивних матеріалів.

Зокрема, документ передбачає розвиток спільних програм досліджень з ядерної безпеки.

Реалізація домовленості відбуватиметься шляхом обміну інформацією щодо нормативно-правових актів у вищезазначених сферах та реалізації спільних проєктів співробітництва.

“Домовленість між Держатомрегулювання та US NRC стане одним із важливих кроків із поглиблення співпраці між нашими державами у сфері безпечного використання ядерної енергії. США мають колосальний досвід і провідні технології, Україна сьогодні отримує важкий досвід використання ядерної енергії в умовах війни. Впевнений, що співпраця між ядерними регуляторами України та США дозволить віднайти нові підходи, стандарти і принципи у сфері забезпечення ядерної безпеки”, – заявив під час підписання документа очільник Держатомрегулювання Олег Коріков.

США спільно з союзниками готові посилити санкції та експортний контроль, щоб запобігти китайсько-російській торгівлі, що загрожує їхній безпеці на тлі триваючої російсько-української війни, заявив заступник радника з питань національної безпеки США з питань міжнародної економіки Дейліп Сінгх.

У четвер, 23 травня, помер режисер-документаліст Морган Сперлок. Номінант на премію “Оскар” пішов з життя через рак.

Уряд Чехії позитивно відреагував на заклик генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберга дозволити Україні використовувати західне озброєння на території РФ.

Американська акторка Алісса Мілано, відома за роллю Фібі у серіалі “Всі жінки – відьми”, та дворазова лауреатка премії “Оскар” за головні жіночі ролі у фільмах “Хлопці не плачуть” та “Крихітка на мільйон доларів” Гіларі Свенк стали амбасадорками фандрайзингової платформи UNITED24.

28 травня слідчий суддя ВАКС застосував до ексзаступника керівника Офісу Президента України запобіжний захід у вигляді застави у розмірі 10 мільйонів гривень.