Постійна місія МАГАТЕ не має повного доступу до усіх об’єктів та обладнання на ЗАЕС – Держатомрегулювання
Джерело: Держатомрегулювання.
Представники постійної моніторингової місії на Запорізькій АЕС не мають можливості перевірити усі важливі для безпеки станції системи та обладнання.
“Як звітує МАГАТЕ, військове обладнання, військова техніка знаходяться в турбінних відділеннях енергоблоків №№ 1, 2, 4. Втім перевірити, що там всередині цих тентованих вантажівок, представники МАГАТЕ не можуть. Російські окупанти не надають такої можливості. Також окупантами обмежується доступ до обладнання і систем важливих для безпеки”, – розповів виконувач обов’язків голови Держатомрегулювання – головного державного інспектора з ядерної та радіаційної безпеки України Олег Коріков.
Крім того, він зазначив, що між запитами МАГАТЕ на доступ до тих чи інших систем, обладнання та фактичною перевіркою проходить значний проміжок часу. Цей час окупанти можуть використовувати для здійснення певних маніпуляцій з метою введення представників МАГАТЕ в оману.
“Окупантам, очевидно, є що приховувати. Адже рівень мілітаризації ЗАЕС значно зріс”, – сказав очільник Держатомрегулювання.
- Станом на 20 липня 2023 року енергоблок №5 Запорізької АЕС продовжує експлуатуватися у режимі “гарячого зупину”, що є порушенням вимог ліцензії на експлуатацію цієї ядерної установки.
- Через небажання працівників Запорізької атомної електростанції співпрацювати з окупантами росіянам доводиться привозити на станцію працівників “Росенергоатому”.
- Наміри російських окупантів перевести енергоблок №4 ЗАЕС у режим “гарячого зупину” створить значні додаткові ризики для ядерної та радіаційної безпеки.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.