Експерти МАГАТЕ зафіксували вибухи біля Запорізької АЕС

Джерело: голова Держатомрегулювання Олег Коріков під час брифінгу

За словами голови Держатомрегулювання протягом останніх днів експерти МАГАТЕ фіксували вибухи у районі Запорізької АЕС, яка фактично від початку повномасштабного вторгнення окупована військами РФ.

Як зазначив Коріков, вибухи були зафіксовані 26 та 27 липня. Окрім цього, на території ЗАЕС були виявлено міни.

“Останнім часом ми маємо інформацію від представників МАГАТЕ, які постійно перебувають на Запорізькій АЕС, про ідентифіковані міни. Остання інформація була про те, що чули вибухи 26 і 27 липня”, – сказав він.

Зауважимо, що раніше голова Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) ООН зазначив, що російські війська, які окупували Запорізьку АЕС в Україні, розмістили вибухові міни поблизу об’єкта.

Міністерство закордонних справ України дало розпорядження з 18 травня відновити надання консульських послуг чоловікам призовного віку за кордоном.

Станом на 20:30 п’ятниці, 17 травня, ворог веде активні наступальні та штурмові дії на Покровському та Придніпровському напрямках.

Київська обласна рада підтримала надання Київському обласному центру допомоги Захисникам України імені Баранова Віталія Анатолійовича.

Згідно з постановою уряду №560 від 16 травня, повістка буде вважатися врученою в разі проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відсутність адресата, якщо ця особа не повідомила ТЦК іншої адреси місця проживання.

Президент України Володимир Зеленський постановив нагородити медаллю “За військову службу Україні” старшого сержанта 10-ї ОГШБр ЗСУ Степана Барна.