Новини за темою: ядерна безпека

Керівник російської корпорації “Росатом” Олексій Ліхачов заявив про загибель співробітника окупованої Запорізької АЕС унаслідок атаки безпілотників на Енергодар. Ще один працівник станції, за його словами, дістав тяжкі поранення.

Норвегія оголосила про додатковий внесок у розмірі 100 млн норвезьких крон  (близько 10 млн доларів США) на відновлення захисного Нового безпечного конфайнменту Чорнобильської АЕС, пошкодженого внаслідок атаки російського дрона.

Після атаки російського безпілотника на Центральне сховище відпрацьованого ядерного палива на ЧАЕС інспектори МАГАТЕ мають перевірити пошкодження. В агентстві наголосили, що удари по ядерних об’єктах є неприпустимими.

Голова російського атомного відомства Олексій Ліхачов оголосив про майже повне виведення персоналу з Бушерської АЕС в Ірані, пояснюючи такий крок критичними ризиками для безпеки на тлі авіаційних атак союзників.

Рада керуючих МАГАТЕ у Відні 5 березня ухвалила документ про загрозу ядерній безпеці через обстріли українських мереж, проте США приєдналися до Росії та Китаю, виступивши проти цієї ініціативи.

Міжнародне агентство з атомної енергії заявило про пошкодження вхідних будівель підземного заводу зі збагачення урану в іранському Натанзі.

У Міжнародному агентстві з атомної енергії (МАГАТЕ) заявили, що уважно стежать за подіями на Близькому Сході на тлі військових дій США та Ізраїлю проти Ірану.

Президент США Дональд Трамп провів тригодинну зустріч із прем’єр-міністром Ізраїлю Беньяміном Нетаньягу для обговорення іранської загрози. Американський лідер підкреслив своє прагнення досягти нової ядерної угоди, попри заклики Ізраїлю до більш жорсткого військового втручання.

Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга заявив, що посилення російських атак на українську атомну енергетику становить пряму загрозу ядерної безпеки не лише України, а й усієї Європи.

Чиновники адміністрації президента США Дональда Трампа звільнили понад 300 співробітників Національної адміністрації з ядерної безпеки (NNSA) — агентства, що відповідає за управління ядерним запасом Штатів.